Liger
Liger je krásny majestátny potomok samca leva a samice tigra. Rodia sa iba v zajatí alebo v zoo, nakoľko lev a tiger nezdieľajú vo voľnej prírode rovnaký biotop. Bohužiaľ nežijú dlho a sú väčšinou sterilné. Liger je najväčšou mačkovitou šelmou na svete, samce dosahujú dĺžku 3 až 3,5 metra.

 bílý axolotl
Axolotl
Axolotly sú salamandre, ktoré žijú v Mexiku. Ich zvláštna, až neuveriteľná užitočná schopnosť je schopnosť regenerovať všetky časti tela, ale hlavne životne dôležité orgány, končatiny, nervové zakončenia, dokonca aj časti mozgu, ktoré nie sú priamo zodpovedné za zachovanie živočícha nažive. Vedci sa o túto schopnosť veľmi zaujímajú a dúfajú, že jedného dňa tieto poznatky využijú. Ich prirodzená populácia ale klesá kvôli urbanizácii a predátorom.
 
Žralok „Goblin“
Žralok Owstonov alebo žralok končistočelý, známy aj ako žralok Goblin, je vlastne živá fosília, pretože sa za milióny rokov takmer vôbec nezmenil. Je to hrozivo vyzerajúci žralok, ktorý má schopnosť úplne rozšíriť svoje čeľuste zo svojho tela. Vo svojej bežnej podobe vyzerá ako akýkoľvek iný žralok, ale keď prijíma potravu úplne vysunie a rozšíri ústa. Tento žralok už bol náhodne chytený v každom oceáne, nie je rýchly plavec.
gavial
 
Gaviál
Pláva vo vodách Indie, kde je považovaný za posvätné zviera. Jeho dlhá čeľusť je naplnená 110 zubmi, takže je prispôsobený na lov rýb. Je kriticky ohrozený, vedci odhadujú, že žije už iba približne 230 jedincov. Patrí medzi najdlhšie krokodíly, priemerne dosahuje dĺžku 3,5 až 4,5 metra, výnimočne môžu dosiahnuť aj dĺžku 6 metrov.
 
Blobfish
Blobfish je považovaná za najškaredšiu rybu na svete. Je taká škaredá, až je roztomilá. Žije v hlbokých vodách Austrálie, Tasmánie a Nového Zélandu. Má hustotu iba o niečo väčšiu ako voda, dosahuje dĺžku do 30 centimetrov.  Zvyčajne lovia tak, že iba plávajú a nechajú malé rybky a iné živočíchy zatúlať sa do ich úst.