Vyrábať nábytok alebo iné drevené produkty si vyžaduje aj množstvo náradia, nástrojov a príslušenstva, ktoré sa pri tejto montáži vyžadujú, no treba myslieť aj na skutočnosť v akom prostredí bude finálny drevený výrobok umiestnený, pretože iné úpravy si vyžadujú prvky v interiéri a iné vo vonkajšom prostredí. Technológie sa posúvajú míľovými krokmi vpred a dnes je možné zmontovať mnoho aj zložitejších konštrukcií či predmetov v domácom prostredí, treba si však vybrať tie skrutky do dreva torx správne a vhodné pomôcky. Domáci majstri radi pracujú s drevom, z neho sa dajú vyrábať mnohé doplnky do domácnosti, ale aj väčšie či zložitejšie predmety, a na to sú na trhu dostupné napríklad aj rôzne typy skrutiek.

Na pevnosť prvku treba myslieť pri výrobe

Vyznať sa však treba aj v názvosloví jednotlivých spojovacích prvkov, ktorými sa označujú a zároveň rozlišujú, aby bolo jasné ktorý je na aký účel a do akého prostredia vhodný. Pri práci s drevom sa používajú skrutky z nehrdzavejúcej ocele špeciálne určené do dreva s označením A2, univerzálne pri používaní a montovaní napríklad známych OSB dosiek. Základným typom sú skrutky torx, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a určené predovšetkým do exteriéru, pretože nekorodujú a zachovaná je aj ich estetická stránka.

Exteriérové drevené prvky majú svoje čaro

Práca s modernými materiálmi je veľmi zaujímavá a jednoduchá, ak máte vybavenie, tak vám pôjde od ruky. Skrutky do dreva 4,5mm torx, s priemerom hlavy 9 mm, z nehrdzavejúcej ocele A2, ktoré sú voskované a majú čiastočný závit je možné použiť aj do vonkajšieho prostredia. Pri ich skrutkovaní sa nezapotíte, pretože ich poháňa torx, takže jednoduchšie a ľahšie ich do dreva dostanete. Najvhodnejšie sú na spájanie doskových drevených prvkov. Tieto skutky sú určené pre profesionálov a majú aj CE certifikát. Domáci majstri, ale aj profesionálni remeselníci si prácu s týmito skrutkami veľmi pochvaľujú, pretože im šetria čas aj námahu, keďže sa používajú veľmi jednoducho. Nové technológie sa prejavili aj v tomto segmente výroby a je to fajn, pretože umožňujú príjemnú prácu s konečným efektom.