·         Hydinárske spoločností ohlásili nízky odber svojich produktov do všetkých obchodných reťazcov . Prednosta môže znamenať že produkty z hydiny nemôžu dovážať zo zahraničia. Čo spôsobilo nízky odber hydiny a ako to bude vyzerať v budúcnosti?

farma
 
Všetko sa začína pri samotnom chove hydiny. Samozrejme že túto hydinu musia niekde umiestniť aby sa mohli o ne starať. Potom sa dostávajú do Veľkých hydinárskych spoločností kde sa uvidíme postarajú teda spracúvajú a následne posielajú na samotný trh. Dušan nastáva problém. Niektorí hydinárska spoločnosti majú probléme hlavne so samotným predajom. Hygienici sa snažia aby prvotná fáza teda chov bol úplne poriadku a už len korporácie ktoré sa o chov starajú sa musia postarať o lepšie podmienky pre chov.
 
Aby bolo mäso  hydiny nezávadné musia mať dostatočne veľké priestory na chov, správne krmivo a tepelné podmienky pri ktorých sa musí hydina chovať. Kameňom úrazu je však ten že hydinári nechcú investovať do chovu a aj preto môže byť predaj hydinového Mäsa v ohrození . Ďalším problémom môže byť aj celkové spracovanie mäsa. Spoločnosť musí zaplatiť ľudí ktorý hydinu spracovávajú ,a vhodné baliace prostriedky. A poslednom rade je už samotná cena hydinového produktu. Na Slovensku máme niekoľko takýchto spoločností ktorý sú konkurentmi a samotná cena sa medzi ním bije. Cena môže ovplyvniť samotný predaj , a ak konkurencia má nízke ceny ale vysoké náklady môže sa stať že bude na našom trhu malo hydinárskych výrobkov.

kuře
 
Ak však nebude dostatok mäsa na trhu z môže sa stať že sa bude dovážať z iných krajín . To pre nás môže znamenať dve veci. Budeme mať na našom trhu zdravotné zavädne hydinárske produkty a druhá , predaj našich produktov klesne o niekoľko percent. Všetko však záleží od toho ako sa tomu hydinárske spoločnosti postavia. Na jednej strane keby viac investujú do samotného chovu môže sa stať že o prácu môže prísť množstvo ľudí keďže ich nebudú mať z čoho zaplatiť a na druhej nasadia výrobky o trochu vyššou cenou aby sa výrobky z našich hydináreň dostali späť na trh.  Zatiaľ viem že situácia je pokojná a úbytok hydinárskych produktov nie je príliš v kritickom stave.