Pláž Shipwreck , Zakynthos
Najkrajšia pláž sa podľa mnohých rebríčkov cestovateľských magazínov nachádza a ostrove Zakynthos, Grécko. Je umiestnená v odľahlej zátoke obklopenej veľkými zlatými útesmi a jej izolácia dodáva k jej kráse. Pláž Shipwreck Beach je prístupná len loďou a, ako naznačuje názov, je tiež domovom starého vraku lode MV Panagiotis.

zakynthos

Pláž Whitehaven, Austrália
Druhá pláž na našom zozname sa nachádza blízko Austrálskeho pobrežia. Nachádza sa na ostrove Whitsunday v štáte Queensland a je prístupná iba helikoptérou alebo hydroplánom. Obklopená bielym pieskom a zelenými lesmi je táto pláž podľa všetkého absolútne úžasná.

Skrytá pláž, Filipíny
Vzhľadom na názov tejto pláže máme pocit, že by bolo skoro zločinom odhaliť jej polohu. Ale kvôli svojej vzdialenej polohe by ste sa museli pripraviť na množstvo lietadiel a lodí, aby ste sa k nej dostali. Táto luxusná pláž s nádherným výhľadom a krištáľovo čistou vodou sa nachádza na ostrove na juhu Filipín.

mexiko

Praia do Sancho, Brazília
Skrytá na malom ostrove Fernando de Noronha, približne hodinu od pobrežia Brazílie, leží táto krása. Je to jedna z najlepších pláží na svete a niekoľko rokov bola podľa portálu TripAdvisor číslom jedna. Majte na pamäti, že je umiestnená v národnom parku, takže pri vstupe môžete rátať s určitým poplatkom.

Pláž Tulum, Mexiko
Naša piata a posledná zastávka na našej ceste najlepších pláží na svete nás nasmeruje na Quintana Roo v Mexiku. Pláž Telum bola popísaná ako idylický a pokojný útek s bielym pieskom a blankytne modrou vodou. Okrem krásnej pláže sa tu nachádza aj promenáda bohémskych reštaurácií a hotelov, ktoré si môžete vychutnať.

Tikehau Island, Francúzska Polynézia
Nemôžete sa rozhodnúť, či chcete pláže s bielym alebo ružovým pieskom? Neexistuje lepšia pláž na svete ako na maličkom ostrove Tikehau Island. Krásna pláž je spojená iba s jasnými modrými vodami, ktoré sú vhodné na šnorchlovanie a potápanie. Výskumná skupina Jacquesa Cousteaua tvrdí, že toto vzdialené miesto – asi 55 minútový let z ostrova Tahiti – obsahuje najvyššiu koncentráciu rýb medzi atolmi na svete.