Tuky by sme mohli rozdeliť do dvoch skupín, a to na tie rastlinné a živočíšne. Psi síce nie sú stopercentnými mäsožravcami, avšak živočíšna zložka tvorí približne deväťdesiat percent ich jedálnička. Vo voľnej prírode sa totiž živia prevažne mäsom, konzumujú ale tiež žalúdky bylinožravcov, trávu a ak nie je čo pod zub, tak si zahryznú i do ovocia, či zeleniny. na to, by sme mali myslieť aj pri kŕmení našich domácich miláčikov.

ohař

Hydinový tuk
Nájdeme ho ako pomerne bežnú zložku psieho krmiva. Z hľadiska zdravia, je pre psa bezpečný, avšak nadmerné množstvo môže viesť k obezite. Tá je u psov mimochodom ešte nebezpečnejšia ako u nás ľudí. V jeho strave, by sa teda určite nachádzať mal, ale s mierou.

Živočíšne a rastlinné tuky
Na niektorých kupovaných krmivách sa môžete stretnúť aj s takýmto popisom. Pre psa nie je nebezpečný ani rastlinný tuk. Pokiaľ však výrobca neuvádza presné zloženie, môžeme predpokladať, že takáto strava bude obsahovať najmä tie rastlinné tuky a omnoho menej živočíšnych. Platí tu ešte jedna vec, a to, že čím vyšší obsah tukov má krmivo, tým je pre psa chutnejšie. Podobne ako v prvom prípade, aj tu platí, že hrozí riziko obezity a taktiež zvýšeného cholesterolu.

Olivový olej
Pre psov je rovnako prospešný, ako pre nás ľudí. ide o veľmi kvalitnú zložku krmiva. Obsahuje množstvo vitamínu E, nenasýtených mastných kyselín a ďalšie zdraviu prospešné látky. Pri kupovanom krmive, naňho narazíte iba pri drahších a kvalitnejších výrobkoch. Psovi však môžete pár kvapiek oleju pridať priamo do misky. Okrem spomínaných vecí, bude mať váš pes i krásnu, lesklú srsť.

Repkový olej
Vášmu psovi síce nijako neublíži, avšak ani naopak, nemá žiadny pozitívny vplyv na jeho zdravie. Pozitívom je, že obsahuje omega 3 nenasýtené mastné kyseliny. Ak chcete svojmu psovi dopriať naozaj výživné a zdravé krmivo, repkovému oleju sa radšej vyhnite.

olej

Rybí olej
Ide o veľmi kvalitnú a potrebnú zložku v strave psa. Zo všetkých spomínaných olejov, obsahuje najvyššie množstvo omega 3 a omega 6 nenasýtených mastných kyselín. okrem toho v nich nájdeme aj vitamíny D, A a B3. U psov pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, kožným problémom a taktiež chránia organizmus pred vznikom rakoviny.