Najlepším rozhodnutím, ktoré môžete v živote urobiť je rozhodnúť sa žiť v prítomnosti. Nie je nič horšie ako neustále premýšľať o tom čo sme v minulosti urobili. Jediné čo tým získame je to, že si pokazíme prítomnosť. Ak si teda nechceme pokaziť prítomnosť mali by sme sa naučiť ovládať naše myšlienky. Jediné čo môžeme urobiť je poučiť sa z minulosti a nechať ju ísť.
Ďalším problémom je strachovanie sa o budúcnosť. To je dokonca častejšie ako myslenie na minulosť. Obávať sa čo sa stane v budúcnosti nemá zmysel. Je dobré byť na ňu pripravený ale strach nám nič nedá iba uberie. Uberie nám chuť do života. Musíme sa naučiť prežívať daný moment.

žena

Začnite úplne jednoduchými vecami. Vyčleňte si chvíľku z dňa pre seba a robte to čo máte radi. Môžete si napríklad prečítať dobrú knihu alebo pozrieť obľúbený program. Keď to budete robiť snažte sa si užívať danú chvíľu. Zakážte si myšlienky, ktoré vás budú nútiť odbiehať od žitia v prítomnosti. Nechajte všetky starosti tak a vychutnajte si danú chvíľu.

Zvyk

Všetko je o zvyku. Ak si vytvoríte správne návyky tak vám to určite uľahčí život. Prestanete sa trápiť vecami, ktoré nezmeníte. Všetok úspech je v tom naučiť sa ovládať svoje myšlienky. Naučiť sa žiť v prítomnosti je naozaj umenie a len málokto z nás to dokáže. Dnešná doba je veľmi hektická a teda stúpa aj množstvo psychických ochorení. Čudovali by ste sa ale práve myslenie neustále na minulosť alebo budúcnosť k tomu veľmi prispieva.

kolo

Vyvolávanie si takýchto obáv vám v ničom neprospieva a je to úplne zbytočné. Svoje myšlienky sa musíme naučiť dobre zvládať inak nás neprestanú prenasledovať. Vždy keď takáto myšlienka na nás príde „odložte“ ju. Čo to znamená? Povedzte si, že sa k nej vrátite neskôr a potom si ju premyslíte. Takto odloženú myšlienku si necháte na neskôr a keď budete mať večer trochu času skúste si ju zapísať a logicky zdôvodniť. Takto si začnete vytvárať poriadok vo svojich myšlienkach a budete žiť v prítomnosti.