Prečo sú drzé a temné typy viac atraktívne? Možno vás prekvapí fakt, že nejde čisto len o fyzickú schránku. Hoci výskumy potvrdili, že narcistický a hrubí muži s až psychopatickými sklonmi mávajú atraktívnejšie črty, veľkú váhu na príťažlivosť má sebavedomie. Impulzívne a spontánne nápady, zábava v podobe protizákonných aktivít, nezávislosť a odvaha dávajú falošnú nádej, že s takýmto zlým chlapcom dokážete dobiť celý svet.

muž

Za všetko môžu hormóny!
Keďčasto samu seba pristihnete ako sa dívate po mužoch v kožených bundách vedľa motocyklu na parkovisku pred barom, ako sa opierajú o stenu so svojimi nagélovanými vlasmi, fajčia a žmurkajú na ženy, nemusíte sa viac pýtať prečo. Sú za tým vaše vaječníky. S týmto tvrdením prišli štúdia povahy a sociálnej psychológie z roku 2014 a môžeme v nich nájsť vysvetlenie, že v týždni ovulácie, vplyvom hormónov sú ženy presvedčené, že práve tento drsný chlapec bude alfa samec, schopný úlohy potenciálne skvelého otca a milenca. To znamená, že v istom období mesiaca sú temní chlapci vysoko príťažliví pre všetky ženy.

Ako to, že to teda skončí väčšinou zlomeným srdcom? Môže za to buď ich nestálosť, záľuba v nezáväzných flirtoch a neschopnosť usadenia sa s rodinou alebo to, že ženská ovulácia a spolu s ňou teda aj atraktivita zlých chlapcov nie je stála. Po čase ich teda ženy začnú vnímať v pravom svetle a to ako nezodpovedných chuligánov bez stálych životných cieľov a hodnôt. Práve preto môžeme ženy vidieť v dlhodobom vzťahu, prípadne manželstve, s nie veľmi výraznými mužmi s vlastnosťami, ktoré definujú milého, starostlivého a zodpovedného budúceho otecka.

svaly

Na záver malá rada, ak teda práve nehľadáte nič vážne a láka vás iba letný flirt plný dobrodružstva, sexu a adrenalínu, drsňák je pre vás to pravé. Hoďte sa do gala, vyrazte do ulíc a šťastie na seba určite nenechá dlho čakať.