Každý člen domácnosti má vo svojom domove určité obľúbené miesta, ktoré sú pre neho naozaj dôležité. Keď sa na to však pozriete reálne, čo je pre vás skutočne dôležité? Pre každého je to niečo iné, ale teraz ide o vás, ako o osobu. Ja som v tom mala jasno. Chcela som, aby som mala to najlepšie zabradlie na balkon cena, pretože práve táto časť môjho domu pre mňa bola skutočne najdôležitejšia. Prečo to tak bolo? Pretože práve tam som trávila svoj voľný čas najradšej. Bolo pre mňa príjemné si tam len tak sadnúť s hrnčekom kávy a tváriť sa, že pre mňa nič iné nie je podstatné.

zábradlí na balkon

Nechcem tým povedať, že neexistujú veci, ktoré sú pre mňa taktiež podstatné a že toto miesto na ôsmom poschodí, pri ktorom mám pocit, že je pre mňa všetko ostatné veľmi maličké je niečo, na čom mi záleží úplne najviac. Ale to neznamená, že to pre mňa neznamená akúsi oázu pokoja a pohody nad všetkým ostatným, čo musím neustále riešiť. Myslím si, že aj keď je pre mňa dôležitý práve tento priestor, ktorý si veľkú údržbu nejako nezasluhuje, je fajn, keď mu venujete pozornosť aspoň takýmto spôsobom.

cena

Ja som sa ho však snažila spríjemniť si nejakými svetielkami alebo jednoducho niečím, čo pre mňa bude skutočne závažné a bude mi to robiť ohromnú radosť. Určite si myslím, že keď má človek nirvanu priamo vo svojom domove, je to oveľa lepšie, ako keď si myslíte, že niečo nemá svoj vlastný význam. Človek sa u seba doma musí cítiť dobre. Človek musí byť na istom, keď ide o niečo, čo je pre neho podstatné a dôležité. Ale je len na vás, ako sa na to nakoniec pozriete a čo pre vás bude naozaj dôležité. Pre mňa je to práve toto. Ale myslím si, že každý človek má svoje obľúbené miesto, na ktorom mu naozaj záleží. Čo si myslíte vy? Má to nejaký význam? Alebo nad tým len tak mávnete rukou a nezaoberáte sa tým, pretože prečo by ste sa mali?