Z každej strany počúvame o nástrahách internetu. No úprimne stretli ste sa s nejakou? Ja osobne zatiaľ nie. Možno mám šťastie neviem ale je to tak. Čo som si však všimla je nástraha v rámci konverzácii na sociálnych sieťach a pri spoznávaní nových ľudí. Ja ako dospelá osoba to už viem rozlíšiť, no ak by sa to stalo mladšiemu dievčaťu neviem, či by som nevidela riziko. Viem rozlíšiť, čo je v rámci konverzácie podozrivé a práve tomu by som sa dnes chcela venovať.
Tak v prvom rade ak vám niekto napíše, mali by ste si pozrieť profil tohto používateľa.

strach.jpg


Zamerajte sa na fotografie. Dôležité je, či má fotky aj s niekým iným. Ak áno pozrite si aj týchto ľudí. Tak najlepšie zistíte, že ide o reálnu osobu a nie len o vymyslenú. Prezrite si taktiež základné informácie ako bydlisko, vek alebo nejaké iné informácie napríklad kde študuje alebo pracuje. Pozor si dajte na to, čo všetko druhému človeku o sebe prezradíte. Osobné informácie hovorím až človeku, ktorého už dobre poznám a stretla som sa s ním aj osobne! Nech je akýkoľvek milý a úžasný nechajte si informácie pre seba.


Pozor na to ak Vám začne hneď písať veľmi dôverné informácie môže ísť o smrť blízkej osoby, chorobu alebo inú ťažkú životnú situáciu. Takouto formou sa snaží navodiť dôvernú atmosféru a ľahšie získať vaše dôverné informácie. Veď ak by sa vám stalo niečo také určite by ste to nenapísali hneď len tak na internete no nie? Stále sa snažte pretransformovať si to na seba ale blízkych ľudí. Pozorujte ako sa chová a ako by ste sa v danej situácii zachovali vy.

rozbité okno.jpg

Je príliš milý! Áno toto je najčastejším znakom. Neustále vás chváli, podporuje a nikdy vám neoponuje. Vieme aký sme my ľudia a že najradšej máme svoju pravdu. To on vie a snaží sa byť jediným, ktorý vám nebude v ničom odporovať. Tak sa začnete cítiť výnimočne. Keď o tom píšem príde mi to veľmi desivé, no naozaj sa to deje. Je potrebné dávať si na to veľký pozor.