Pýtate sa, prečo by ste mali stráviť dovolenku na Kréte Happy Travel? Pretože ide o neopakovateľný kút sveta. Ak si vezmete naše rady k srdcu a najbližšiu dovolenku strávite práve na tomto mieste, určite neobíďte niektoré z miestnych trhákov.

Roklina Samaria na Kréte.jpg

  1. Prechádzka cez najdlhšiu roklinu v Európe

Ak máte radi turistiku alebo jednoducho iba milujete nádhernú prírodu, určite neobíďte roklinu s názvom Samaria, ktorá je najdlhšou roklinou v celej Európe. Na toto miesto sa bohužiaľ nedostanete inak ako so sprievodcom. To je však zároveň dôvodom, prečo tu ostala naozaj zachovaná príroda. Okrem samotnej rokliny pre vás bude nemalým zážitkom i cesta k nej. Tú totiž absolvujete autobusom, cez horské serpentíny. Tento výlet si teda naplánujte len vtedy, ak vám neprekáža trochu adrenalínu.

  1. Pláž ako vystrihnutá z pohľadnice

Ak sa vaša ideálna dovolenka odohráva na ešte ideálnejšej pláži, na Kréte sa taká jedna nachádza. Pláž Balos vás očarí svojim netradične – doružova sfarbeným pieskom, množstvom miest kde nájdete dokonalé súkromie a v neposlednom rade kúzelne priezračnou vodou v mori. K tomuto miestu sa viac povedať nedá. Jednoducho ho treba vidieť a zažiť na vlastné oči.

  1. V útrobách zeme

Kréta je známa aj vďaka množstvu tunajších jaskýň. V súčasnosti, a to hovoríme len o tých objavených, je ich tu viac ako tri tisíc. Mnohé z nich môžete samozrejme i navštíviť. Napríklad jaskyňa Diktion, v ktorej sa podľa legendy narodil Zeus, nájdete v blízkosti dediny Psychro, ktorá sa nachádza v najúrodnejšej časti tejto krajiny – na planine Lasithi.

Pláž Balos s tyrkysovým morom.jpg

  1. Neslávne preslávený ostrov

Ostrov Spinalonga, ktorý môžete poznať z rovnomennej knihy, sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Elounda. Môžete sa naňho dopraviť výletnou loďou. Čo je na ňom také výnimočné? Minimálne to, že je neobývaný a v minulosti slúžil ako miesto, kde boli odvážaní malomocný, dožiť svoj smutný život. Ich domy tu nájdete aj dnes.