Spálňa v obkolesení prírody

Dilemou väčšiny ľudí, ktorí sa snažia zariadiť domov podľa svojich predstáv je spálňa. Práve táto miestnosť je kľúčovou pre nás všetkých, pretože v nej sa dokážeme úplne odtrhnúť od okolitého sveta. Prvou možnosť k dosiahnutiu tých najlepších pocitov z vašej spálne je voľba prírodných materiálov. Ak sa chcete vyspať doslova ako kráľ, tak by ste nemali váhať s tým, aby ste si ako prvé zabezpečili obliečky, ktoré sú vyrábané z ľanu. Zabezpečia vám pocit komfortu a nepochybne majú aj svoje praktické využitie. Počas teplých letných mesiacov vás aspoň trochu schladia a naopak, v zime vytvárajú pocit tepla. A ďalším pozitívom je to, že obliečky z ľanu majú antibakteriálne účinky. Nepochybne, aj vaša posteľ by mala byť z prírodného materiálu. Na výber máte postele vyrobené z borovice, konských vlasov alebo z bavlny.

byt

Precestujte svet priamo v spálni!

Ak ste svetobežník, tak neotáľajte s umiestnením mapy nad svoju posteľ, budete skutočne originálni. Vaša spálňa sa razom zmení na dobrodružnú cestu okolo sveta a vaša vášeň pre cestovanie bude ešte väčšia. Možno aj tí, ktorí nemajú v cestovaní až takú záľubu možno zmenia názor. Skúste to!

postel

Cíťte sa ako v hoteli

Snívate o tom, že vaša spálňa budete vyzerať ako izby v päťhviezdičkových hoteloch? Žiadny problém. Základom takéhoto typu izby sú konferenčné stolíky, skrinky a nepochybne tu zaraďujeme aj kontinentálne postele. To znamená, že ak túžite mať spálňu porovnateľnú s vybavenosťou izieb v hotelových  komplexoch, tak neváhajte a kráčajte za svojimi snami. Ďalšou podstatnou záležitosťou pri zariaďovaní takéhoto typu spálne je samotná veľkosť spálne. Ak nemáte to šťastie a vaša spálňa je menšia, tak nezúfajte. Umiestnite do svojho kráľovstva zrkadlá, ktoré miestnosť opticky zväčšia. Nezabudnite ani na rolety, pretože práve tie budú zútulňovať váš priestor.

čtení

Ste knihomoľ?

V prípade, že nezaspíte predtým, kým si neprečítate svoju obľúbenú knihu, tak nezúfajte! Mysleli sme aj na vás. Umiestnite nad vašu posteľ policu s knihami, vyzdobte ju kvetmi a snažte sa ju zladiť v rovnakom tóne ako posteľ. Nemusíte si nad posteľ umiestniť len jednoduchú policu, ale môže to byť napríklad aj skrinka na knihy, ktorá dodá vašej spálni romantický nádych.