Kedysi neexistoval v každej domácnosti počítač, teraz už ho má každý. Kedysi neexistoval internet, teraz už ho vlastnia miliardy užívateľov po celom svete. Pamätáte si na začiatky internetu, keď bolo byť on-line niečo, čo bolo vzácne ? Vo svete bol internet používaný už v deväťdesiatych rokoch, no na Slovensko sa dostal neskôr. Keď sme túto novinku konečne mali aj tu, ľudia sa báli vysokých poplatkov, a tak každý internet doma nemal. Pamätám si, že deti chodievali na internet do internetových obchodíkov a do počítačových herní, kde si užívali zábavu – tiež za poplatok.

domluva

Doma ľudia mávali sprvu internet obmedzený, takže platili len za to, koľko ho využívali. Keď sa internet ďalej posúval a napredoval, ľudia sa prestali báť a zakúpili si neobmedzený internet a takto sa všade rozmiestnil po celom Slovensku. Bol to pomalý priebeh, ale dnes vidíte, kam to až internet dotiahol, a koľko ľudí nedokáže bez neho ráno rozlepiť oči.

Internet v podobe Wi-fi, čo je bezdrôtová možnosť pripojenia sa na lokálnu sieť, môžete nájsť všade. Každý podnik – či už je veľký alebo malý, ju má zavedenú a tisícky sú zadarmo a ľudia sa nebudú pri kávičke rozprávať, ale ťukať do smartfónov. Wi-fi je aj na pumpách i v reštauráciách. Máme ju doma, vonku, i na námestí. Otázka toho, prečo sú ľudia závislí je práve zodpovedaná. Či sme u seba doma alebo domov opustíme, internet berieme zo sebou. Existujú ľudia, čo bez neho naozaj nemôžu žiť, a tak si kupujú balíčky dát od svojich drahých operátorov, a surfujú si celý deň.

lidé

Ľudia zobuďte sa ! Život nie je len o fotkách pridaných na Instagram alebo o najlepší status na svete. Nie je to len o písaní si a robení zo seba hrdinu na internete, keď vonku ste niekto úplne iný. Raz sa vám to môže vypomstiť a hocikto si vás môže vyhľadať. Tak potom neplačte, že už svoju rodinu neuvidíte.
Je tiež smiešne koľko dievčat uverejňuje na svojich účtoch s pravým menom odhalené fotografie, či už v plavkách alebo v spodnej bielizni. Myslia si o sebe, že sú krásne a hodnotia sa prostredníctvom zozbieraných „páči sa mi to“. Je hrozné, že ľuďom záleží na počte „lajkov“. Vlastne je to hrozné a zároveň aj úbohé a trápne, že si niekto buduje sebavedomie na základe fotiek. Nebuďte závislí ! Nebuďte stále on-line ! Vypnite telefón a začnite konečne žiť !