Ženy sú už od malinka veľké parádnice a potrpia si nielen na pekné oblečenie, ale aj na doplnky v podobe kabeliek, šatiek, sponiek či šperkov. Už ako dievčatká sa hrajú na princezné a dámy a skúšajú si mamine prstene, náramky či náhrdelníky. A už takto malé vedia čo sa patrí a čo im pristane.
A keď vyrastú, tak v tomto trende pokračujú a snažia sa byť vždy za dokonalé a krásne a šperky nevynechajú ani jeden deň.
K tradičným šperkom, ktoré sa nenosia len na slávnostné či výnimočné príležitosti patria aj retiazky. Nielen zlaté či z chirurgickej ocele a podobne, ale aj strieborne retiazky damske na krk.

šperk na krk

Materiál, ktorý pôsobí prirodzene a elegantne na tele každej ženy, podporuje dokonalosť a nežnú krásu žien.
Rôzne možnosti prevedenia, dĺžky či výberu príveskov k dokonalosti ešte viac prispejú a tiež k vhodnému výberu podľa aktuálnej príležitosti. A to nielen na slávnostné akcie, ale aj na bežné nosenie do práce, na doma či len tak na prechádzku a nákupy.

Jedná sa o šperk, ktorý nosí hádam každá žena a v každom veku a často má tiež spomienkový charakter. Stačí si ho zakúpiť na nejakej akcii, v nejakom meste či inom štáte alebo ho dostať ako darček a šperk má okamžite svoju tradíciu a hlboký zmysel.

Pre spoločenské príležitosti sa vyberá viac menej niečo viac honosné a výrazné, aby bol krk ženy zvýraznený a dostatočne skrášlený a zároveň sa šperk hodil k oblečeniu.
Jemné kúsky sú vhodné nielen na spoločenské príležitosti, ale aj na bežné nosenie, aby predovšetkým nevadili pri bežných činnostiach či pri práci. Obvykle ide o kratšiu dĺžku.

náhrdelník

Dlhšie varianty naopak volia ženy, ktoré potrebujú predlžiť svoju postavu a odpútať pozornosť od proporcií, ale samozrejme, že ani ostatné ženy nie sú výnimkami a môžu tuto variantu bez obáv nosiť.
Ak hľadáte tradičný šperk na mnoho spôsobov, tak strieborne retiazky damske na krk sú správna voľba.