SPU je skratka vysokej školy – Slovenská Poľnohospodárska univerzita, ktorá sa nachádza v Nitre. Nitry je ako také srdce Slovenska pomaly sa rozrastajúce a zápchami nahrádzajúce samotné hlavné mesto Bratislavu. Naozaj, v neskorších večernejších hodinách je to tam dosť obmedzujúce, čo sa týka áut.
Aké sú výhody študovania na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite?peňaženka vo zveráku.jpg

  • Jej poloha je priaznivá


Nachádza sa v Nitre, čo je celkom obľúbená a výhodná poloha. Nie je úplne na samom konci republiky ako je tomu v prípade Bratislavy, preto kto sa bude rozhodovať medzi Nitrou a Bratislavou, tak vyhrá pravdepodobne Nitra, pretože jej poloha je bližšie.

  • V rebríčkoch úspešnosti je na popredných priečkach


Naozaj je pomerne obľúbená a jej absolventi majú dosť veľkú šancu na uplatnenie sa. V zamestnaneckých rebríčkoch sa uvádza na prvých priečkach. To, že je poľnohospodárska jej na obľúbenosti vôbec neuberá, priam naopak asi prevyšujú výhody nad nevýhodami. O tom, že by sa malo poľnohospodárstvo Slovenskej republiky rozvíjať je známe a preto pomáha budovať povedomie aj o tomto.

  • Jej zameranie je rôznorodé


Na tejto škole sa nachádzajú rôzne iné fakulty, preto sa môžete stretnúť aj s chlapcami, ktorí študujú na technickej fakulte. Môžu vzniknúť nové lásky, pretože určite o tom viete, že na ekonomickej fakulte prevládajú väčšinou dievčatá. Ale je tam aj zopár chlapcov, no povedzme si, že sú trošku zženštilí.

  • Poskytuje aj externé štúdium


Štúdium, ktoré si platíte a chodíte do školy len cez víkendy. To je celkom výhodná ponuka. Aj to nechodíte každý víkend do školy a absolvujete toho oveľa menej ako denní študenti. Výborná ponuka, vyskúšajte a uvidíte.strom obsypaný peniazmi.jpg

  • Nie sú tam až také hrozné zápchy


Keby ste si napríklad vybrali na štúdium Ekonomickú univerzitu v Bratislave, tak sa zápchami trápite počas celého štúdia. V Nitre sa im nevyhnete len v priamej špičke po práci vo večerných hodinách alebo pred prácou okolo ôsmej. Inak je to celkom bezproblémové mesto, až na terajšiu uzáveru mosta, čo spôsobuje isté obchádzky.