Poznáme síce iba štyri ročné obdobia a to jar, leto, jeseň, a zimu. No keď prichádza na rad zima ale jeseň je ešte proti. Nie jedného z nás vie pekne potrápiť svedomie či je alebo ešte nie je čas zakúriť. Obyvatelia sídlisk s centrálnym kúrením v tom majú jasno. Proste im ho zapnú a je to. Iná situácia ale nastáva v bytoch či domoch s vlastným topením. Ak je to aj váš prípad, istotne ste sa už nie jeden zaslúžený večer po príchode domov premýšľať či teda nezakúrite. Alebo či to nejako ešte vydržíte, veď predsa len je akosi priskoro.Teplo domova.jpg

A práve z tohto dôvodu by mohol byť vhodný krb, no vo väčšine prípadov je to investícia nad reálne možnosti väčšiny ľudí, a preto sa krbové kachle javia ako prípustnejšia alternatíva.

Častokrát bývajú príjemnou a najme lacnejšou alternatívou už spomínaného krbu. Pritom sa tu nebavíme len o nejakej škaredej náhrade ktorá sotva dokáže vykúriť jednu miestnosť. V optimálnom prípade sa tu bavíme o teple pre zopár izieb,. A to už stojí za premyslenie si či do toho ísť alebo nie. Je už samozrejmosť že aj v tomto prípade sa bavíme o viacerých alternatívach ktoré je možné si zariadiť.

Voľne stojace kachle

Ako už samotný názov napovedá, jedná sa o kacheľ ktorý je doslova len akoby voľne v priestore. Vcelku jednoduchý, pri dobrom výbere aj vkusný doplnok izby. Nič jeho kúpou nepokazíte.

Krbová vložka

v tomto prípade je už inštalácia o čosi drahšia. Pretože samá vložka nie je práve dizajnový kúsok a treba ju obstavať vhodným materiálom.

Kachľová pec

Ak by ste uvažovali o jej umiestnení niekde na chate alebo v rodinnom dome so kde je spojená obývačka s kuchyňou tak ako je trend v dnešnej dobe. Tak potom sa tu bavíme o priam ideálnom riešení. Pretože nielen že vyhrejete miestnosť, ale je na nej dokonca možné aj niečo uvariť.Duchovia a krb.jpg


Asi vám aj napriek všetkému nemusíme pripomínať, že nezáleží na tom čo si vyberiete ak nemáte predstavu kde a čo s tým. Predsa len ak by ste si vybrali krbovú vložku a po príchode domov zistíte. Že ju nemáte kam umiestniť, nebolo by to práve ideálne. Každopádne ale veríme že aj vy patríte k tým čo radšej priložia drievko do pece ako by mali doma mrznúť.