Vytvorte si flexibilný rozpočet
Štandardizovaný denný rozpočet na dovolenke nie je veľmi zmysluplný, pretože pravdepodobne robíte rôzne veci každý deň (nakupovanie a pekné jedlo v jeden deň bude stáť oveľa viac ako bezplatné aktivity a jedlo z miestnych  stánkov). Buďte flexibilní na základe toho, čo plánujete robiť každý deň, ale napriek tomu si nastavte v dopoludňajších hodinách limit, koľko môžete minúť maximálne, a sledovať, ako to utratíte počas celého dňa.

dovolená

Zistite, koho poznáte
Než odídete na dovolenku, ozvite sa na sociálnych médiách, vo svojej kancelárii a vo všetkých skupinových rozhovoroch, kde budete vidieť, či poznáte niekoho, kto sa k vám môže pripojiť, keď ste tam. Nikdy neviete: Môžete  získať  niekoľko voľných nocí v hosťovskej izbe vášho priateľa alebo informácie o dostupných skrytých skvostoch.

Uprednostnite obed pred večerou v reštaurácii
Nie je to pravidlo, ale vo všeobecnosti je obed v reštauráciách po celom svete menej nákladný ako večera (obed zvyčajne prichádza v menších porciách a mnohé turistické destinácie majú tendenciu mať viac zhovievavých jedál na večeru). Takže ušetrite peniaze vlastnou prípravou jedla vo večerných hodinách a vydajte sa najesť do reštaurácie na obed.

Navštívte miestne trhy
Urobte si výlet na miestny trh na nákup potravín, z ktorých si môžete pripraviť v vynikajúcu večeru. Často nájdete mäso, syr a pripravené jedlá pod jednou strechou, ktoré vyrábajú miestni obyvatelia a predávajú za oveľa výhodnejšiu cenu, ako sú v obchodoch s potravinami. Okrem toho, že ušetríte peniaze, je to tiež veľký kultúrny zážitok.

trhy

Meňte peniaze v banke
Zmena peňazí v miestnej banke vám prináša výhodnejšiu formu získania miestnej meny, lebo letiská a hotely sú známe tým, že dávajú zlý výmenný kurz a zvyšujú transferové poplatky. Banky často získajú najlepšie výmenné kurzy, a ak je to vaša miestna pobočka, možno nebudete musieť zaplatiť poplatok vôbec.