Kozmetika, najmä pre ženy, hrá veľmi významnú rolu. Už od nepamäti sa ženy chceli páčiť, príjemne voňať a cítiť sa čisté za každých okolností. Ani dnes tomu nie je inak, len s malým rozdielom. Dnešná doba prináša na trh obrovské množstvo výrobkov, cez tisíce značiek a stovky druhov. Existuje šampón snáď na každý druh vlasov, sprchové gély rôznych vôní a farieb, telové mlieka na všetky druhy pokožky. To všetko nám dnes ponúkajú obchody a drogérie. Je to však úplne to, čo chcete používať? Veríte tejto kozmetike, že vášmu telu prinesie len to dobré a osožné?

wellnes

Aj prírodná kozmetika je in
Pojem prírodná kozmetika je každému dobre známy. Ak náhodou nie, dá sa to jednoducho odvodiť. Je to kozmetika, ktorá je vyrobená čisto na prírodnej báze. Prečo práve klasická kozmetika nie je považovaná za až takú prospešnú?
Pretože obsahuje množstvo látok, ktoré nášmu telu škodia. Má v sebe chemikálie, ktoré možno na istý čas nášmu telu pomôžu, ale neskôr sa všetko odrazí na zdraví. Šampóny, ktoré majú zväčšovať objem to síce dokážu, ale nie bez toho, aby v nich neboli chemické látky. Prírodná kozmetika sa líši tým, že je založená na látkach, ktoré sú len z prírody. Neobsahuje chemikálie a možno nemá také „čarovné“ účinky, ako komerčná kozmetika, odrazí sa na našom zdraví a to len a len pozitívne.

Ďalšou nevýhodou, ktorá je často zatajovaná a pre mnohých neznáma je tá, že mnoho komerčnej kozmetiky sa testuje na zvieratách. Určite nie ste za to, aby kvôli šampónu, ktorý použijete trikrát trpelo zviera, ktoré napokon umrie mučivou smrťou. Prírodná kozmetika však testovaná nemusí byť. Všetko čo nám dala príroda je osožné, ak to vieme správne pripraviť a použiť.

přírodní kosmetika

Skúste sa teda pozastaviť nad tým, akú kozmetiku používate a urobiť radikálnu zmenu. Nebojte sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny len preto, že to nikto iný neurobí. Nebojte sa povedať nie komerčnej a jednoducho dostupnej kozmetike, ktorá vyzerá naozaj lákavo. Je to možno ťažký krok, je však ľahké ho urobiť. Poďakuje sa vám vaše telo, zdravie a taktiež planéta, ktorá je ničená tisíckami plastov.