A práve tu sa môžeme stretnúť s pojmom ležérna elegancia. Tento pojem spája dva druhy štýlu, ležérnosť a eleganciu. Aby sme si však presne vedeli predstaviť čo sa pod týmto pojmom nachádza, prinášame Vám zopár tipov a nápadov, čo s čím sa môže a naopak nemôže kombinovať.
Základom , ako správne kombinovať  tento módny štýl, je vedieť, čo ktorý pojem predstavuje. Nájsť sa v ňom môže každá z nás a povoľuje kombinovať rôzne druhy oblečenia, obuvi a doplnkov

.klobouk.jpg
Elegancia
Ide predovšetkým o ohraničený štýl, kde preferujeme elegantné materiály, presné strihy a farby s neutrálnejším nádychom. Predstavuje skôr konzervatívnejšiu časť tohto módneho štýlu.  Prevažuje tu najmä oblečenie, ktoré podčiarkuje ženskosť, rôzne šaty, sukne , elegantné blúzky, topánky na vysokom opätku. A len výnimočne nohavice či nohavicové komplety.
Ležérnosť
Je štýl, ktorý nemý presné hranice a neprikazuje striktne dodržiavať zásady elegantného obliekania. Nosia sa v ňom džínsy, nohavice, tričká, rôzne topy, svetríky ale aj košele. Nezabúdajme však aj tu, že menej je niekedy viac  a aj keď máme voľnú ruku pri výbere kúskov, netreba kombinovať všetko čo nám príde do ruky.  Základom je aj tu kvalitný a pohodový materiál, voľnejšieho strihu, v ktorom sa budete cítiť pohodlne kdekoľvek . Farebnosť  tu ani je tak dôležitá ako upravenosť a to aby nám oblečenie dokonale sadlo.

halenka.jpg
Dalo by sa aj povedať že je presný opak ako elegancia. A napriek tomu sa skvele k sebe hodia a ich kombináciou dosiahneme štýl, ktorý si obľúbite nosiť či už do práce, s priateľkami na kávu do mesta, alebo s partnerom večer do reštaurácie. Nezabudnite doladiť už len vhodné doplnky. Štýlovo môžete zažiariť aj v jednoduchom klobúku, ktorý počas leta dodá tomuto štýlu šmrnc. Ležérnou eleganciou podčiarknete svoju ženskosť, bez toho aby ste sa cítili upäto alebo nepohodlne.