Ľudia sa delia do dvoch skupín. Tí čo majú radi adrenalínové športy a tí ktorí uprednostnia radšej podový volejbal alebo futbal. Potom sú tu ešte ľudia, ktorí nešportujú vôbec. Každý človek by si mal aspoň raz za život skúsiť vybiť adrenalín na nejakom športe. Neľakajte sa, nemyslím hneď zoskok padákom alebo paragliding. Samozrejme aj tú športy, ktoré si tu predstavíme, ale postačia vám jednoduché strieľačky s priateľmi. 

paragliding.jpg
 
K adrenalínovým športom sa dostane človek pokojne aj počas dovolenky, ktorú si tým príjemne spestria. My si ale predstavíme tie, ktoré sa dajú vykonávať na území Slovenska.
 
Let balónom
Možno si poviete, že let balónom nie je žiadne poriadne vzrušenie, no mýlite sa. Tá predstava, že letíte aj dva-tri kilometre nad zemou vo veľkom košíku, ktorý drží veľká plachta je vzrušujúca. Len letíte a nepotrebujete k tomu žiaden motor alebo stroj, ktorý ho poháňa. Takýto let trvá niečo okolo dvoch hodín, no ten výhľad za to stojí. Uvidíte našu krásnu slovenskú prírodu z vtáčej perspektívy. Takéto lety sa vykonávajú hlavne počas leta, no môžete si ich naplánovať aj počas zimy, jesene aj jari. Odletieť môžete z hociakého kúta krajiny.

výhled.jpg
 
Zoskok z lietadla
Myslím, že debatovať o tom, či ide o adrenalínový kúsok zrejme netreba. Veľa ľudí si to nevie ani len predstaviť aký je to pocit zoskočiť z lietadla vo výške štyroch kilometrov a rútiť sa priamo na zem. Ano, uvidíte aj krásnu prírodu nielen počas zoskoku, ale aj samotného letu. Pokiaľ to skúšate prvýkrát, musíte sa pripraviť na to, že nebudete letieť sami ale tandem s nejakým inštruktorom. Ak sa to stane vaším koníčkom, môžete si to užiť aj ako sólo. Ak neviete, že či to chcete naozaj skúsiť, vyskúšajte si najprv simulátor voľného pádu v Liptovskom Mikuláši v Hurricane Factory.
 
Jazda športiakom
Pre milovníkov rýchlych áut nesmieme nespomenúť náš Slovakiaring pri Dunajskej Strede, ktorý ponúka naozaj mnoho možností využitia. Jedným z nich je aj jazda po ich okruhu na špeciálnych športiakoch, ako napríklad Porsche alebo BMW.