Určite poznáte ten pocit, keď po rekonštrukcii vidíte, koľko materiálu vám zbytočne ostalo. Stojíte pred otázkou, či to odložíte a ešte niekedy sa vám to zíde, či to vyhodiť a plytvať tak peniazmi. Predať pár kusov, už nepotrebného, materiálu je asi nereálne a muselo by to byť príliš veľká náhoda aby to niekto potreboval. Najlepším riešením je použiť takýto materiál na niečo iné, kde sa zíde, materiál bude mať využitie a vy nebudete nie len že plytvať finančnými zdrojmi, ale nebude tvoriť ani odpad. V tomto článku si priblížime, ako sa dajú využiť nepoužité škridle, ktorými ste obkladali strechu vášho domu, či strechy.

střechy

Čo so starými škridlami


Starú, nepoužitú škridlu by bola skutočne škoda vyhodiť. Ak máte totižto kvalitnú škridlu, ktorú ste použili na strechu domu, garáže, alebo jednoducho na strechu, môžete ju využiť pri iných úkonoch vo vašom dome, či na chate. V tejto časti článku vám prinesieme pár inšpirácií, na ktoré by vám možno ani nenapadlo škridlu použiť. Nie len, že nebudete tvoriť odpad, dokonca ešte ušetríte aj vaše peniaze. Z nepoužitej škridle dokáže urobiť napríklad obrubníky k chodníku, a to tak, že škridlu kolmo poukladáte do trávnika, teda budete lemovať chodník. Takisto môžete takto vyčleniť aj záhradku s bylinkami, či oddychovú zónu, či priestor pre stromčeky od zvyšku záhrady. Takéto „skryté“ chodníky zo škridle vašu záhradu oživia, a vám ušetria finančné prostriedky za nákup nových lemov chodníkov, či oddeľovačov trávnika. Máte domáceho, štvornohého miláčika? Postavte mu drevenú búdu a spravte mu na nej strechu zo starej škridle. Nie len že, nebudete musieť odhrabávať sneh z vrchu búdy, ušetríte finančné prostriedky tým, že si búdu spravíte sami a ešte aj zachováte jednotnosť striech na vašom pozemku. So starou škridlou si dokážete oživiť aj vašu skalku, kde dokážete škridlu prispôsobiť ako kvetináče, alebo ako oddeľovače a takisto šetríte finančné prostriedky a neplytváte materiálom. Toto je len pár inšpirácií, čo so starou škridlou, nápadov, rád a tipov existuje množstvo. Treba len chcieť byť kreatívny a netvoriť zbytočne odpad, či neplytvať finančnými zdrojmi.

střechy města

Ak potrebujete vedieť viac o škridlách, prípadne chcete prísť na nejaké nové inšpirácie, prípadne prečítať si niečo zaujímavé v magazíne, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://krytina.sk/.