Či je leto alebo zima, svieti slniečko alebo padajú snehové vločky, deti i dospelí milujú kúpanie a sú ochotní na ním chodiť celoročne. Je pravda, že aquaparky na Slovensku sú navštevované najmä v horúcich letných mesiacoch, no ani v zime nemajú núdzu o návštevníkov. Niektoré z aquaparkov obmedzujú na zimu svoje služby a nechávajú otvorené iba bazény s horúcou termálnou vodou a vnútorné bazény. Je však jedno, či sa aquaparky na Slovensku chystáte navštíviť v lete či v zime, zažijete v nich kopec nezabudnuteľných zážitkov a to ocenia najmä vaše ratolesti. Pre ne sú totiž pripravené atrakcie, aké nikde inde nenájdete.

aquapark

Prečo navštíviť tie menšie a menej známe aquaparky na Slovensku?

Medzi najväčšie vodné svety u nás patrí Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, Aquacity Poprad a Aquapark Senec. Svojim návštevníkom i zahraničným turistom ponúkajú bohaté služby, no ak predsa len nemáte radi až toľko ľudí pokope, určite sa vám budú viac páčiť tie menšie aquaparky na Slovensku. Hlavnou výhodou je to, že zväčša nie sú úplne preplnené a za atrakciami nemusíte chodiť ďaleko. Všetko máte ako na dlani a ak si myslíte, že jediné, čo vedia malé aquaparky ponúknuť, sú bazény, ste na omyle. Podobne ako aj vo veľkých aquaparkoch na Slovensku tu nájdete bohaté reštauračné služby a tiež kvalitný wellness. Hovoríme o tých menších vodných svetoch akými sú napríklad Thermal Šírava, Thermal Nitrava, Thermalpark Dunajská Streda alebo Aquapark Oravice.

tobogán

Kam sa ísť okúpať s deťmi, keď je vonku zima?

Všetky vyššie spomínané aquaparky na Slovensku je možné navštíviť aj v zime. Ak radi lyžujete alebo snowboardujete, vyberte si aquapark, ktorý leží v blízkosti nejakého lyžiarskeho strediska a spojte tieto dve aktivity dohromady. Vaše deti určite ocenia takúto sviežu zmenu programu a navyše, pokiaľ milujú vodu a zábavu, bude to pre ne to pravé orechové. Ak ste otužilý, kľudne sa ponorte do niektorého z vonkajších bazénov. Voda v nich dosahuje okolo 28 až 38 stupňov Celzia. V zime sú však atrakcie pre deti obmedzené iba na vnútorný priestor. Tie vonku sú väčšinou zatvorené a čakajú na letné mesiace.

Už ste sa rozhodli, ktoré aquaparky na Slovensku navštívite tento rok? Všetky informácie nájdete na stránke http://nasavoda.sk/.