Vedeli ste o tom, že klimatizácia dokáže priviesť vašim priestorom príjemnú a zdravú atmosféru počas všetkých ročných období? Moderné typy totiž poskytujú dva režimy- ochladzovanie a vykurovanie s možnosťou nastaviť si klímu v miestnosti na požadovanú teplotu, ktorej sa bude klíma automaticky prispôsobovať. Väčšina typov dnes navyše disponuje filtrami, ktoré v priestoroch filtrujú alergény, pachy a roztoče, tým pádom spoľahlivo prečisťujú ovzdušie.

Teplo a zima

Klimatizácia trnava vám poskytuje možnosť vybrať si to najlepšie riešenie konkrétne k vašim požiadavkám a pre potreby vášho interiéru. Hoci klimatizácie poskytujú pohodlnú atmosféru v interiéru počas celého roka, najčastejšie sa o nich hovorí v období blížiaceho sa leta a neznesiteľne vysokých teplôt. Počas veľkého tepla totiž vystavujeme svoje telo dehydratácii. To znamená rýchla či nadmerná strata prirodzeného obsahu vody v tele následkom potenia. Ak sa však teplota v priestore zníži na príjemnú úroveň, riziká dehydratácie sa výrazne minimalizujú.

Nadmerné a ťažko znesiteľné teplo v miestnosti vedie tiež k zníženej produktivite tela a mozgu, k väčšej únave a k strate sústredenia. Z tohto dôvodu boli klimatizácie najskôr známym doplnkom pracovísk a kancelárií. Ako ale vieme, dnes si ich výhody užívajú aj bežné domácnosti. Je totiž zdravé a dá sa povedať potrebné, regulovať teplotu na jednej primeranej úrovni a vyhnúť sa nebezpečným tepelným výkyvom.

Slnko a ochladený dom

S klimatizáciou sa prečisťuje ovzdušie. Zo vzduchu sa funkčným spôsobom odstraňujú pachy a alergény, vzniká zdravšie prostredie vhodné takisto pre alergikov. Ale samozrejme vhodnejšie pre každého, čim je vo vzduchu menej škodlivín, tým lepšie pre naše zdravie. Vedeli ste, že cez leto je v našich interiéroch rovnaká alebo dokonca ešte vyššia teplota, než vonku? Otváranie okien vám moc nepomôže a navyše to nie je bezpečné (zlodeji, násilníci). S klímou ale dosiahnete vo svojim interiéru príjemnú požadovanú teplotu.