Musí to byť skutočne neopísateľný pocit zobudiť sa ráno, hoci ďaleko od domova no s predstavou ktorá kedysi bola len snom a teraz je skutočnosťou. Že nebudeš vstávať o štvrtej ráno kvôli tomu aby si o šiestej bol v práci, vykonával činnosť ktorú nie chceš ale musíš a vracal sa domov neskoro a s pocitom, že si zabil ďalší deň.
potřeby cestovatele
Títo ľudia tento pocit nepoznajú. Hoci je pre nás záhadou, odkiaľ majú peniaze na cestovanie pretože to takmer nikto z nich nechce prezradiť, ale predsa im skoro každí z nás tajne závidí. Je to predsa plnenie si svojho sna a väčšina z nás si svoje sny nesie so sebou až do hrobu. Pretože sa neustále za niečím ženieme a keď to aj máme tak chceme viac a viac a nemyslíme na naše sny. Títo ľudia sú iní. Títo ľudia sa budia s pocitom, že deň si užijú. Že aj keď možno vstanú ešte za tmy ale budú robiť to čo ich baví a napĺňa.
 
Nádherné fotografie
Častokrát sa títo cestovatelia svoje výlety snažia zdokumentovať. Niektorí píšu nádherné knihy o cestovaní a o svojich zážitkoch, iní prispievajú do časopisov a ďalší si ich fotografujú. Takto vznikajú úžasné, dych vyrážajúce fotografie prírody, kultúry, ľudí ktorých stretávajú, zvierat. Niekedy denne prejdú aj celé desiatky kilometrov a spia pod holým nebom, či len pod stanom. Iní prispôsobujú svoje cesty času a nocľahom u domácich či v hoteloch. Ich ranné fotografie ako napríklad pohľad zo stanu patria k fotografiám, ktoré im nejeden z nás závidí.
 focení na výletě
Avšak nie vždy im vychádza počasie. Nezostanú sedieť doma na zadku ale idú aj napriek hmle, napriek dažďu či aj napriek obrovskej horúčave. Nepreceňujú svoje sily pretože by ich to mohlo niekedy stáť aj život. Neboli by predsa prví ani poslední. Na svojich cestách ochutnávajú rôzne miestne špeciality a spoznávajú kultúru. Skutočne im možno závidieť. Pokiaľ máte možnosť cestovať po svete, rozhodne sa jej chyťte. Je to nádherné.