Úložný priestor je niečo, čo trápi mnohých z nás. Bojujeme s jeho nedostatkom a keď už si nevieme poradiť, rezignujeme a prijmeme situácia takú, aká je. S nedostatkom úložného priestoru by sa však nemal uspokojiť nikto z nás. Vyriešiť ho nemusí byť taký problém, ako sa na prvý pohľad zdá. Účinným spôsobom je napríklad vstavaná skriňa. Svojou praktickosťou vás dokáže doslova ohúriť. Schovávate do nej všetko, čo nechcete mať na očiach a ešte oveľa viac. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť, aká sa hodí do vášho bytu alebo domu.

vestavěné skříně

Vstavaná skriňa na mieru by mala byť čo najväčšia

Ak sa práve rozhodujete, akú vstavanú skriňu zvoliť do vášho priestoru, dáme vám pár tipov. Skriňa na mieru by mala byť umiestnená tam, kde je na ňu najviac miesta. Ľudia spravidla využívajú chodbu či predsieň, spálňu a detskú izbu. V každej jednej miestnosti má svoj význam. Kým v spálni a detskej izbe je zväčša umiestnené oblečenie a hračky, v chodbovej skrini toho môžete nájsť oveľa viac. Schovať do nej môžete domáce spotrebiče, topánky, uteráky, deky, veci na kempovanie a turistiku či ďalšie veci, ktoré využívate iba príležitostne či sezónne. V zásade platí, čím väčšia vstavaná skriňa, tým lepšie. Samozrejme s ohľadom na váš priestor. Ideálne je navrhnúť ju od steny ku stene, pretože môžete ušetriť peniaze za bočné steny. Nie každý má však takúto možnosť a preto sa odporúča, aby sa aspoň jedna strana dotýkala steny. Čo sa týka vnútorného rozloženia, takisto máte možnosť si ho navrhnúť podľa seba.

velká skříň

A čo farebné prevedenie?

Ak ste sa už rozhodli, kde bude vaša vstavaná skriňa stáť a aké bude jej vnútorné rozčlenenie, je načase zamyslieť sa nad farbou a materiálom. Výrobcovia dokážu v tomto smere ponúknuť svojim zákazníkom naozaj široké možnosti. Vstavaná skriňa by však predovšetkým mala ladiť so zvyškom vášho nábytku a to nielen farebne, ale aj štýlovo. Tým, že je skriňa na mieru zväčša navrhnutá od podlahy po strop, z nej robí robustný kus nábytku, a preto sa odporúča zvoliť bledšie farby, ktoré ju dokážu opticky zmenšiť a zútulniť váš priestor. Všetko o ideálnej vstavanej skrini nájdete na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.