Na wikipédia nájdete istotne dych berúce vysvetlenie toho ako sa správa psychopat. Ale niekedy to nie je iba o poučkách a tak je celkom obťažné zistiť kto ním je a kto nie. Musíme vás preto upozorniť že je dosť možné že niektoré veci budú sedieť aj na vás. No vôbec to nemusí niečo znamenať, tak prosím nevyhadzujte monitor z okna. Typický psychopat totiž nemusí byť vôbec na prvý pohľad rozpoznateľný.

Psychicky narušený chlap.jpg

Prvý príznak: Je to narcis

Z výsledkov štúdií psychopatov po celkom svete vyplýva že takmer všetci psychopati boli narcisti. Síce to neznamená že narcis = psychopat. Ale je to rozhodne zaujímavý poznatok. Hlavným poznávacím znakom narcistu – psychopata je že je presvedčený že iba ten jeho názor je správny a nemusí preto nič dokazovať, ba dokonca je nad zákon ak je to v jeho najlepšom záujme. Pričom tak koná vedome a nie z neznalosti.

Druhý znak: Je emočne nestabilný

Nikdy neviete ako bude reagovať, a ak aj áno je to takmer vždy na základe emócií a nie racionálne. Tu ale treba vedieť rozlíšiť o akú sa jedná situáciu. Pretože nemôžete čakať že ak niekomu zomrie niekto blízky bude šťastím bez seba a naopak.

Tretí znak: Ovládajú reč tela

Priemerný psychopat neprežíva každú emóciu ako niečo neobyčajné. Niekomu sa môže javia až chladný. No ak v niečom vynikajú tak je to čítanie reči tela. A následne to vedia využiť vo svoj prospech. Účelovo sa kamarátia s určitými osobami a v potrebnom momente danú obeť zmanipulujú ako by sa nič nestalo.

Štvrtý znak: Majú charizmu

Mať charizmu, to nie je niečo čo by sa nedalo časom naučiť tak aby sa stala našou prirodzenou súčasťou. No niektorým to dal život do vienka a vedia o tom. A preto nie je pre nich problém, to patrične použiť vo svoj prospech. Navyše ak to spoja s zaujímavým príbehom ktorý zažili v minulosti a pútavo ho od prezentujú, nie je viac sa o čom baviť.

Červená Karkulka trocha inak.jpg

Piaty znak: Risk je zisk

Risk je zisk. Nie je to len porekadlo, je to životný štýl a tak radi riskujú. Riskujú častokrát nad rámec svojich možností v nádeji že tentokrát sa to podarí. A ak sa to nakoniec podarí, len ich to utvrdí v tom že to bolo súdené a hneď sa vrhnú do ďalšej činnosti a tak stále dookola.