Začala som nad tým rozmýšľať a ako prvé som si spomenula na svoje školské časy na základnej škole. Tie hrozné dni, kedy som sa musela bifliť nad matematikou celé hodiny, aby som vedela napísať monitor lebo som matematike absolútne nechápala. Najhoršie je, že to nebolo len o nej. Čo tak Slovenčina, môj materinsky jazyk, ktorú som v skutočnosti ovládala veľmi dobre ale chcela som ju vedieť bez jedinej chyby. Nebolo to však len o tom. Nezabudla som aj na mojich trénerov z krúžkov, moje mimoškolské aktivity a predovšetkým zábavu. Nikdy som nemala v obľube učenie ale vedela som, že to nemôžem len tak flákať už z dôvodu, žeby som potom nemala peknú budúcnosť. prázdný papír.jpgVeď si to len predstavte. Čo ak by som len tak tak prešla základnú školu so samými štvorkami, lebo by ma to jednoducho nenapĺňalo a namiesto toho by som robila niečo iné a pofľakovala sa kde kade po vonku. A ďalej si to už viete predstaviť. Žiadne peniaze ani poriadna láska alebo rodina. To je už však niečo iné. Ak sa usilujete pracovať, vzdelávať sa behom života, dosiahnete čo chcete aj keď pár krát padnete na zem. Tu už ale odbočujem. Vráťme sa trochu naspäť. Najviac zo všetkého som sa chcela vzdelávať preto, aby som sa dostala na školu dizajnu lebo ma bavilo kresliť, maľovať a vytvárať nové veci.
Čo nám dáva ?
Dáva nám poznanie sveta okolo nás a mení ho na lepšie. Rozširuje v nás perspektívu pohľadu na život. Pomáha nám uskutočňovať si svoje názory a povedať ich na rovinu. Ľudia sa pýtajú, či jediná vec, ktorá nás obohacuje o vedomosti je vzdelávanie. Voľaktorí hovoria, že je to proces získavania informácií o svete, dosiaľ čo poznanie je úplne iná vec. Majú pravdu ale potom sa informácie nedajú premeniť na vedomosti. Nie je to len o učení z kníh. Ide o ponaučenie zo života. Preto by sa mal vzdelávať každý človek !studentka.jpg
Dôvody, prečo je potrebné

  1. Šťastie v živote – o tom som písala už aj na začiatku. Keď sa budete učiť, dosiahnete čo chcete ale aj s prekážkami. Naopak ak sa učiť nebudete, nebudete mať to, čo chcete a nebudete mať stabilný život.
  2. Rovnosť – je potrebné vtedy, keď chceme vidieť svet ako spravodlivé miesto, kde každý má príležitosti. Je nutné, ak chceme odstrániť jestvujúce rozdiely medzi sociálnymi triedami.
  3. Peniaze – človek, ktorý sa učí má viac šancí aby dostával väčší plat, teda lepšie platenú prácu. Každý chce dobrá život ale dá sa nazvať koreňom zla. Väčšina súhlasí, že peniaze sú potrebné na prežitie. Čím ste vzdelanejší, tým máte lepšiu kariéru.

V živote ho treba, preto ho nezanedbávajte.