Ak máte dom a uvažujete nad tým, či si niečo zasadiť na záhrade alebo ju prerobiť tak Vám určite radím to spraviť! Z osobných skúseností viem, že nie je nič lepšie ako záhrada plná kvetov, rastlín a stromov. Je to miesto kde načerpáte energiu a môžete tu oddychovať, navyše ste na čerstvom vzduchu.

zelenina

Na záhrade môžete čítať, odpočívať ale aj pracovať. Môžete čokoľvek! Je ideálnym miestom na oslavy, či stretnutia s priateľmi. Nie je nič lepšie ako sa odreagovať prácou v záhrade. Môžete si posadiť čo len chcete a viete, že ste si to vypestovali vy. Budete tak mať istotu že sa stravujete potravinami, ktoré nie sú nijako upravované ani chemicky postrekované. Veľkou výhodou sú aj ovocné stromy s ktorých budete mať určite veľký úžitok. 

zahradničení

Taktiež si môžete zariadiť záhradu podľa vašich predstáv. Ideálnou voľbou je záhradná hojdačka a nejaký nábytok. V obchodoch nájdete množstvo vecí, ktoré krásne doplnia vašu záhradu a určite sa vám zapáčia. Netreba vôbec veľa nábytku postačí úplne základný. Na zariadenie vám netreba vôbec veľa financií. Stačí ak do toho vložíte svoju energiu a čas. To je základom pre vytvorenie krásneho miesta.

Ovocie a zelenina

Posadiť si môžete čokoľvek, fantázii sa medze nekladú a vybrať si môžete z rôznych druhov ovocia, či zeleniny. Najčastejšie z oblasti zeleniny to je mrkva, petržlen, zemiaky či kaleráb. Sú to potraviny, ktoré využijete pri takmer každom varení a veľmi sa vám zídu. Navyše takto ušetríte aj nejaké peniaze na strave, keďže budete mať svoje vypestované.

jahody

Čo sa týka ovocia najlepšie je posadiť si egreše, ríbezle či jahody. Toto ovocie je najlepšie na pestovanie na našom území a môžete ho najlepšie využiť. Ovocie si môžete zavariť a tak uskladniť aj na zimné obdobie. Z ríbezlí je výborný domáci sirup či džem. Možností je veľa stačí sa tomu venovať a výsledky sa dostavia. Ak teda ešte váhate určite by ste nemali! Skúste to a uvidíte, že to bude miesto ktoré vás zbaví stresu a prinesie úžitok vám aj vašej rodine.