1. Filmové štúdiá Harryho Pottera v Londýne. Mnohí možno nechápu, prečo sa nachádzajú na prvom mieste, ale fanúšikovia čarodejnej ságy mi dajú za pravdu, že je to jedno z najzaujímavejších miest vôbec. Či ste dieťa, dospelý alebo starší, určite sa nájde aspoň niečo, čím vás oslovia. Môžete sa tešiť na autentické uličky s obchodíkmi, kde je možné si zakúpiť rôzne suveníry, napríklad imitáciu čarovnej paličky, darčekové predmety ako tričká a kľúčenky. Samozrejmosťou je občerstvenie, opäť s nádychom kúzelnej atmosféry, keďže je presnou kópiou toho filmového, maslové pivo a tekvicový džús nie sú výnimkou. Ďalšou zastávkou vo svete mágie, by určite mala byť Gringott banka s neopakovateľnou atmosférou, obchod s cukrovinkami Freda a Georgea, veľká sála, pracovne profesorov alebo cesta vlakom imitujúca cestu na Rokfort a mnoho iného. Ak sa ocitnete v Londýne, okrem pamiatok určite nevynechajte ani toto dobrodružstvo.

koncert

  1. Druhé miesto obsadila ako inak Ibiza. Jeden zo španielskych ostrovov ležiaci v Stredozemnom mori. Vyhľadávaný najmä mladými ľuďmi. Rodinu s deťmi by ste napriek kráse ostrova hľadali ťažko, keďže ide o vychýrené party miesto. O zábavu máte postarané skutočne celodenne, uprostred turistickej sezóny sa môžete zúčastniť hudobných festivalov.


  1. Ak sa do zahraničia nechystáte, ale zábava vám nie je cudzia, za vyskúšanie stojí zakúpiť si vstupenky do Tatralandie. Je to vodné stredisko, ktoré okrem iného ponúka aj relax a možnosť ubytovania v okolí. Vhodný pre dobrodruhov a aj rodiny s deťmi. Veľký areál ponúka okrem občerstvenia mnoho zábavy. Bazény, tobogany, sauny, bar, prostredie akoby ste sa ocitli v prírode, robí z tohto miesta nezabudnuteľný zážitok.

paříž

  1. Mestečko Disneyland alebo Disneyland Park je niečo, čo snáď netreba bližšie predstavovať, nemôže chýbať v žiadnom zozname, pokiaľ ide o zábavu. Jedno z najnavštevovanejších miest vôbec, nachádzajúci sa v USA. Všetko, čo potrebujete vedieť, je že vám prinesie rozprávkový neopakovateľný zážitok, na ktorý sa oplatí našporiť.

Na svete sa nachádza nespočetné množstvo miest, ktoré musíte vidieť aspoň raz a nezmestili sa do nášho zoznamu, stačí si iba vybrať a môže sa začať vaša cesta za zábavou.