Svadba je bezpochyby jedným z najvýznamnejších a takisto najpamätnejších dní. Preto je akousi samozrejmosťou, že tento deň chceme zvečniť nielen pre nás, ale takisto pre našich blízkych, respektíve pozvaných hostí.
Takáto snaha následne znamená stovku starostí hraničiacich s nervovým, finančným a časovým vypätím. Z pozitívneho uhľa pohľadu ale ide o jedinečnú príležitosť prebudiť našu kreatívnu stránku a vydať zo seba kus nášho ja. Je ale dôležité myslieť na nejeden detail a všetko začína premysleným svadobným oznámením.Svadobné šaty, figuríny v obchode.jpg
Základom je zorganizovať si dátum. Nielen z hľadiska dňa oficiálnej svadby, ale takisto dátum, kedy začneme veci rozbiehať. Napríklad spomenuté svadobné oznámenia je spravidla vhodné posielať už cca 6 alebo 7 týždňov pred svadbou. Tým získame časový náskok a môžeme ešte mnohé veci detailne upraviť, respektíve vybaviť a premyslieť.
Samozrejme sa nevyhneme ani úvahám, koľko a predovšetkým ktorých hostí vlastne pozveme. V nejednom prípade sa žiaľ zoznam postupne zužuje z dôvodu nečakanej finančnej náročnosti. Či už bude pozvaných hostí sto alebo desať, zaslúžia si solídne zaobchádzanie a originálne oznámenie. Z hľadiska grafickej potlače ale atmosféru pri stole vylepšia tiež etikety na flase, ktoré môžu obsahovať rôzny, avšak originálny a estetický motív. Zabudnúť nesmieme takisto na menovky a vytvorenie zasadacieho poriadku.
Z celkového hľadiska môže organizácia a zhotovovanie svadby a jej detailov predstavovať priestor originálnej atmosféry a silnej dávky kreativity. To však neznamená, že sa nemôžeme inšpirovať známymi a dostupnými vzormi, k akým sa radí napríklad elegant, vintage, modern, natural, bohemian,… typy k inšpiráciu tu teda rozhodne sú a v širokom zastúpení. A čo sa týka kvality prevedenia, je v skutočnosti vlastne jedno, aký štýl zvolíme. Pokiaľ bude zhotovený precízne, nič tým nepokazíme.Svadobná hostina, tanier, papier s potlačou.jpg
Je ale dôležité uchovať si chladnú hlavu a svadobný deň organizovať z vlastnej iniciatívy a šťastia, respektíve nevytvoriť dusivú atmosféru „kopírovanej dokonalosti“, ktorá nám nebude blízka.