Trend káže mať kožu hladkú a tak nám neostáva nič iné len holiť a holiť. Tento spôsob odstraňovania chĺpkov je najbežnejší. No môžete využiť aj epiláciu voskom, ktorá však znamená bolesť, alebo laserovú epiláciu. V prvom rade si uvedomte, že epilovaním voskom odstraňujete síce chlp aj s korienkom, ale ten aj tak časom dorastie. Laserovou epiláciou sa viete zbaviť ochlpenia na dlhší čas a dokonca aj navždy. Môžete investovať do domáceho epilačného prístroja. V kozmetickom salóne vám však poradia a ošetria vás odborne.

nohy

Laserovej epilácie sa báť nemusíte, je rozšírená po celom svete a bezbolestná. V minulosti tomu tak nebolo a preto si nenašla až toľko priaznivcov. Technologické novinky však zaručujú príjemnú procedúru v pomere rýchlom čase. Laserovým svetlom sa ožaruje vlasová cibuľka, ktorá tak postupne zaniká a nie je schopná regenerácie. Nemôžete však od nej čakať zázraky. Nezaručí vám úplne odstránenie ochlpenia. Chĺpky sa len stávajú jemnejšie a menšie.

Závisí od jednotlivca aký výsledný efekt epilácia dosiahne. Niekomu pomôže tak, že jeho chĺpky sú také jemné ako napríklad na čele. Takže sú takmer neviditeľné. Najlepší efekt dosahujú ľudia, ktorí majú ochlpenie veľmi viditeľné a dobre pigmentované. Pre čo najlepší výsledok musíte laserové sedenie niekoľkokrát opakovať. Ich počet je menší pri hrubších chlpoch. Naopak v tvárovej oblasti si procedúru zopakujete aj šesťkrát. Dôležité je aj to v akej fáze sa práve vaše chĺpky nachádzajú. Ak nie v rastovej, je treba prísť opäť a pôsobiť laserom na dorastené chlpy.

žiletka

Pred zákrokom si spravte prieskum a vyberajte kvalitné pracoviská. Je dobré, aby ste absolvovali endokrinologické vyšetrenie. To vám napovie aký úspech bude epilácia mať. Po kvalitnom ošetrení sa nemusíte báť nežiaducich účinkov a nepotrebujete žiadnu ďalšiu starostlivosť. Kontraindikáciami laserovej epilácie sú tehotenstvo, herpes, epilepsia a niektoré typy chemoterapie. Skoro žiadne účinky nemá na blond chĺpky a u ľudí s tmavou pokožkou. Po epilácii by ste sa aspoň dva týždne mali vyhýbať slneniu.