Sklenené dvere si môžete kúpiť už hotové, nechať si ich vyrobiť na mieru alebo si ich poskladať úplne sami. v nasledujúcich riadkoch sa s vami pozriem na to, ako postupovať v poslednom prípade, teda vtedy, keď sa rozhodnete pre vlastnoručnú „výrobu sklenených dverí.

Veľké sklenené posuvné dvere, ktoré vedu na záhradu

Aký typ chcete
Sklenené dvere môžu visieť na závesnom posuvnom systéme, byť umiestnené v zárubni a takpovediac sa „normálne“ otvárať. Môžu byť taktiež na vodiacej koľajničke alebo v zárubni, ktorá sa zasúva do steny. Predtým, ako budete kupovať čokoľvek iné, si v hlave dobre vyriešte túto otázku. Potom kúpte zárubňu, nechajte si ju namontovať alebo si ju namontujte sami a až po tomto všetkom kupujte ďalšie veci, teda veci na samotnú dvere.

Z čoho vyrobiť dvere? No predsa zo skla
Na výrobu vlastných dverí budete potrebovať tabule skla. Ich veľkosť závisí od toho, ako veľké dvere chcete mať. Hrúbku sklenených tabúľ vyberajte taktiež veľmi pozorne a uvážene. Príliš tenké sklo nevydrží ani ten najmenší náraz, príliš hrubé zas môže celé vypadnúť z kovania. No a už sa dostávame k tomu, ako tieto sklenené tabule vlastne upevniť, aby držali pokope a aby vyzerali ako dvere a aj plnili funkciu dverí. Budete potrebovať kvalitné kovanie na sklenené dvere. Ideálnym materiálom je napríklad hliník alebo nerezová oceľ. V oboch prípadoch hovoríme o dostatočne pevných a trvácnych materiáloch, aj keď trochu drahších.

Jedáleň a obývačkou s veľkými presklenými dverami

Ako postupovať
Presné postupy vám nebudem opisovať, pretože by to bolo zbytočné. Musíte si nájsť konkrétne postupy na internete. Najlepšie sú videá a obrázkové návody. To je dôvod, prečo to nebudem obkecávať. Tieto informácie by vám totiž boli na nič. Na škodu nie je ani rada od skúseného človeka, ktorý niečo podobné robil alebo sa tým dokonca živí. Berte to tak, že nikto učený z neba nespadol, takže určite odložte svoje ego a pýtajte sa, koľko len budete môcť.