Spánok patrí k najdôležitejším stránkam života každého človeka. Hoci ho mnohí pokladajú za luxus a uberajú z neho, aby stíhali svoje povinnosti, robia to na úkor svojho fyzického aj psychického zdravia. Počas spánku dochádza k regenerácii celého tela a človek si oddýchne aj na psychickej úrovni a načerpá energiu do ďalšieho dňa. V súčasnosti je zaznamenaný veľký počet ľudí, ktorí majú problém s kvalitou ako aj dĺžkou spánku. Je to následok výrazného tlaku na výkon ako aj každodenného stresu. Preto je dôležité vytvoriť si adekvátne podmienky pre zdravý spánok. Vyvetraná izba, príjemné prostredie, adekvátne prítmie, žiadny hluk, kvalitná posteľ s matracom ako aj mäkké obliečky, to všetko prispieva ku kvalite spánku.

kvalitní povlečení

Pri výbere obliečok uprednostnite prírodné vlákna

Hoci by sa niekomu mohlo zdať, že obliečky nijako neovplyvňujú spánok, opak je pravdou. Ide predovšetkým o kvalitu materiálu, ktorá ovplyvňuje vaše pohodlie počas spánku. Vďaka prírodným vláknam sa pot, ktorý vyprodukujete počas spánku ľahšie odparí a nestane sa, že sa ráno zobudíte celí spotení. Základom obliečok je kvalitná bavlna, ktorá je česaná rôznymi spôsobmi. Výsledkom čoho sú rôzne typy obliečok s odlišnými vlastnosťami. Ste zimomraví a máte radi pocit, keď sa zababušíte až po uši do teplých perín? Tak sa pri kúpe obliečok obhliadnite za tými flanelovými. Ich mäkkosť a hrejivosť vás príjemne prekvapí a okamžite zahreje. V obľube ich zákazníci využívajú najmä v chladnom ročnom období. Pravým opakom sú obliečky, ktoré majú chladivý efekt a perfektne odvádzajú pot počas horúcich letných dní. Ide o saténové obliečky, ktoré vyzerajú naozaj luxusne a predstavujú unikátne spracovanie materiálu. Z ostatných typov obliečok sú ešte populárne štandardné bavlnené, damaškové či krepové. Posledné spomínané majú špeciálnu štruktúru, ktorá nevyžaduje žehlenie. S kvalitou materiálu ide ruka v ruke farebné prevedenie a rôzne vzory vyzobrazené na obliečkach. Zákazník má možnosť vybrať si zo širokej ponuky nádherných obliečok.

bílé povlečení

Kvalitné obliečky vydržia dlhšie obdobie bez zmeny tvaru a straty farby

Kvalita obliečok sa odzrkadlí aj na dĺžke ich životnosti. Vzhľadom k tomu, že sa perú pri vysokej teplote, tak by mali byť odolné a zároveň si udržať svoj tvar, hebkosť a farebnú stálosť. Ak máte záujem o pestrú škálu kvalitných obliečok, rôznych rozmerov z prírodných materiálov, odporúčame vám osloviť odborníkov, ktorí vám radi a ochotne s výberom poradia. Nájdete ich na internetovej stránke https://www.scanquilt.sk/.