Paletové skladacie kontajnery sa označujú skratkou FLC, čo sú anglické výrazy Foldable Large Container. Pod týmto názvom sa ukrývajú produkty, ktorých výroba má za cieľ pomáhať znižovať náklady pri preprave, a to hlavne tých prázdnych kontajnerov, ktoré sa prepravujú spätne a druhým hľadiskom bola aj čo najlepšia ochrana tovaru prepravovaného v týchto kontajneroch.

Rozmery aj typy sú na trhu viaceré

Ako každý plast aj ten, z ktorého sú vyrobené skladacie kontajnery má viacero výhod, je to vysoká odolnosť, nízka hmotnosť či nenáročná údržba. Vyrábajú sa ako odľahčené typy až po posilnené, ktoré sú určené pre náročné prevádzky. Kontajnery majú 3 štandardne rozmery, vyvinuté sú pre maximálny počet využití pri úspore nákladov zároveň so znižovaním CO2. Benefitov majú však viacero, sú totiž skladacie, je možné ich stohovať, čo šetrí priestor a efektívne využíva miesto aj financie.

FLC kontajnery sa môžu používať v extrémnych podmienkach, sú odolné veľkému rozsahu teplôt od -40° až do +40°C, dokážu odolať aj vplyvu chemických látok, ich čistenie si však vyžaduje iba bežné čistiace prostriedky. Zo širokej palety kontajnerov si môžete vybrať skladovacie kontajnery typy: Magnum Optimum, BoxerPac, Magum Helium, Magnum Optimum Hopper či skladací kontajner MaxiPac. Tieto produkty si môžete kúpiť, ale aj prenajať, čo je výhodnejšia alternatíva, pokiaľ nemáte kontajner vyskúšaný.

Miesto ušetríte stohovaním kontajnerov

Okrem perfektných vlastností má skladací kontajner aj výhodu možného sledovania jeho pohybu technológiou SmartLink, čo využijete hlavne pri podnikaní, aby ste mohli činnosť svojej firmy ešte viac zefektívniť. Každý z nás si totiž uvedomuje, že začať by sme mali predovšetkým u seba a urobiť všetko pre to, aby naše firmy vykazovali zisky, ale nie na úkor zamestnancov alebo životného prostredia, ktoré už aj tak dosť trpí. Úsporné a ekologické, no zároveň aj ekonomické riešenia nám totiž ponúkajú výrobcovia vo forme moderných a vyspelých technológií, ktoré nám v tomto môžu pomôcť.