Novoročné predsavzatie zase raz znie rovnako ako minulý rok. Po mesiaci sa naň nejako prirodzene zabudne a všetko sa vráti do starých koľaji. Zhrešili ste a dali ste si zákusok ku káve alebo dva rožky na raňajky a tým sa ukončila zase tá nová diéta z časopisu. Je vám to známe? Znižovanie telesnej hmotnosti je beh na dlhú trať. Nejde tu o to, že by ste mali schudnúť za dva mesiace do plaviek, aby ste bola krásna na dovolenke. Chudnutie treba pochopiť. Získajte informácie o zdravšom stravovaní. V dnešnom on line svete je to viac než hračka, lebo reklamy nás prenasledujú všade. Je nutné si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť každému marketingovému ťahu, ktorý iba minie vaše ťažko zarobené peniaze. Žiadne tabletky, čaje, detoxy vám nepomôžu dlhodobo znížiť ručičku na váhe. Ak sa chcete vyhnúť jojo efektu je nesmierne dôležité sa pestro stravovať a začať sa hýbať. Prestať sa vyhovárať a vstať z postele.

počítadlo

Dajte si spraviť diagnostiku tela
Na začiatok je dobré vyhľadať na internete miesto, kde vám výživový poradca urobí podrobné metabolické merania. Odmerajú vám v tele obsah vody a tuku. Samozrejme vysvetlia vám aj ďalšie iné veci a ponúknu vám svoje služby. Tieto údaje vám neskôr poslúžia na porovnanie vašich výsledkov spolu s meraniami obvodov vášho tela. Nezabudnite si urobiť fotku pred chudnutím.

Váhu schovajte ku susedom
Mali by ste vedieť, že pravidelne kontrolovať svoju váhu pri redukcii hmotnosti vôbec nie je podstatné, pretože ručička na váhe nie vždy klesá ako si myslime a ako sa cítime. Veľakrát nám idú z tela dolu centimetre a ani sa nenazdáte a oblečiete si tie rifle, ktoré máte odložené v skrini už dva roky. Pravidelný pohyb je rovnako dôležitý ako sa správne stravovať.

Dodržujte pitný režim a pestrý jedálniček
Buď si dáte urobiť stravovací plán u špecialistu, alebo sa s tým popasujete sama. Píšte si čo jete a kde robíte chyby. Vynechajte sladkosti, namiesto nich si dajte ovocie a zeleninu jedzte ku všetkému a na rôzne spôsoby. Nezabúdajte na ryby a krajec celozrnného chleba tiež nie je na škodu, ak ho nejete večer. Pitný režim, to býva hlavný nepriateľ, lenže vypiť denne tri litre vody pomôže vášmu organizmu, dokonca vás zbaví únavy.

hmotnost

Pravidelný pohyb ako závislosť
Zahrnúť do svojho každodenného života pohyb je jednoduché, len sme spohodlneli. Skúsme nechať kľúče od auta doma a ísť pešo do práce alebo občas vybehnite hore po schodoch namiesto výťahu. Ženy si obľúbili cvičiť aj doma. Podstatné je to, že sa budete hýbať každý deň aspoň tridsať minút a tak naučíte svoje telo spaľovať tuky, ktoré sa zredukujú a postupne sa zmenia na svaly.