Švédsky youtuber PewDiePie, vlastným menom Felix Kjellberg, dosiahol tento mesiac už dlhšie očakávaný cieľ v podobe 9-miestneho čísla na svojom YouTube kanály. Stal sa tak prvým jednotlivcom a druhým kanálom celkovo, ktorému sa podarilo prekročiť hranicu 100 miliónov odberateľov.

ikona siete YouTube.png

K tomuto míľniku ho už dávnejšie výrazne posunula tzv. „online vojna“ alebo „vojna odberateľov“ s masívnou indickou korporáciou T-Series. Tejto nahrávacej spoločnosti sa začal počas roku 2018 rapídne zvyšovať počet podporovateľov na ich kanále, ohrozujúc prvé miesto známeho youtubera. To vyústilo do snahy Felixových fanúšikov za každú cenu udržať ho na vrchole. Ľudia išli do neuveriteľných dĺžok pre splnenie tohto cieľa a aj vďaka tomu sa môže teraz radovať s tohto úspechu. Spoločnosť ho síce nakoniec predsa len porazila, ale to nezmenilo nič na tom, že čo sa týka individuálnych tvorcov na tejto svetovej databáze médií.
Na jeho kanály z názvom PewDiePie, môžete nájsť variáciu videí – od noviniek vo svete youtuberov a influencerov až po pravidelné epizódy sérií ako „meme review“ a „LWIAY“. Posledné dva zo spomenutých sú v podstate reakcie na dnes populárny internetový formát vtipu, či druh krátkeho komiksu, takzvaný meme. No najviac je zameraný na počítačové hry, respektíve je založený na hraní a komentovaní hier. V poslednom čase Kjellberg pridával takmer len hracie videá, a viac ako mesiac
A ako by to nebolo málo, nie je to to jediné z čoho môže mať Švéd radosť. Len pár dní predtým oslávil krásnu svadbu so svojou dlhoročnou partnerkou Marziou Bisognin, bývalou youtuberkou v oblasti krásy a módy. Sobáš sa konal 19. augusta v nádherných londýnskych záhradách.

stránky knihy do tvaru srdca a ruža.jpg


Na sociálnej sieti Twitter túto radostnú udalosť zvestoval so slovami: „Sme manželia! Cítim sa tak šťastne ako sa to len dá. Som naozaj rád, že smiem zdieľať svoj život s touto úžasnou ženou.“ Jeho manželka sa veselou udalosťou pochválila na Instagrame: „Včera sme presne po 8 rokoch od nášho stretnutia oslávili svadobný deň s blízkymi priateľmi a rodinou. Bol to ten najkrajší deň, na ktorý nikdy nezabudnem.“
Súkromného obradu sa okrem najbližšej rodiny zúčastnilo aj zopár ďalších známych youtuberov, ako napríklad hráči hier Seán McLoughlin (Jacksepticeye), Kenneth Morrison (CinnamonToastKen), či hudobníci Joel Berghult (Roomie) a David Brown (Boyinaband).