K najzaujímavejším interiérovým prvkom sa v súčasnosti radia sklenené schody, ktoré nielenže pôsobia originálne a nadčasovo, ale takisto so sebou prinášajú kus elegancie. Je tu ale niekoľko vecí, ktoré by sme si k danej tematike mali povedať bližšie.

Schody, podsvietené.jpg

Ak sa vám páči sklenené prevedenie schodiska a chcete dosiahnuť vlastnosti ako bohatú priepustnosť svetla, estetiku, modernosť a celkovo ľahší pocit aj v tomto priestore, respektíve na schodoch, veľmi vhodným prvkom môže byť takisto sklenene zabradlie LMmont. Nielenže aj to disponuje požadovanými vlastnosťami, ale zábradlia sú zároveň potrebným bezpečnostným prvkom. Navyše ich je možné skombinovať s rôznymi materiálmi, veľmi štýlovo ukážu napr. v kombinácii s drevom.
Ale venujme sa aj schodom samotným, konkrétne prvku, akým sú už zmienené celosklenené schody. Rozhodne ide o ukážku nadčasového a luxusného dizajnu, no aj v tomto prípade je potrebná istá údržba a pozornosť, aby elegancia schodiska zostala zachovaná po dlhý čas. Istým faktorom menšieho poškodenia môže byť chôdza v špicatých podpätkoch, avšak v prípade vhodného zaobchádzania bude sklenené schodisko disponovať skutočne krásnym dizajnom celé roky.

  • V prípade skleneného schodiska rátajte s jeho prirodzeným zeleným odtieňom.

K silným alebo komfortným stránkam tohto materiálu sa radí jeho nenáročná údržba. Z hľadiska schodov to značí tiež kvalitnú hygienu a fakt, že nebudete svedkami neustáleho usádzania prachu, respektíve len v menšom množstve, čo je viditeľná výhoda napr. voči schodom z dreva.

Sklenený interiér.jpg

  • Z pohľaduinvestície a toho, či sa oplatí je možné skonštatovať nasledovné.

Suma za sklenené prevedenie je spravidla vyššia, avšak do povedomia by sme mali zobrať následne dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a tiež fakt, že získame prvok, ktorý výrazným spôsobom zmodernizuje tiež okolitý priestor, čiže viditeľne inovuje interiér.