Chystáte sa na cesty lietadlom?V tom prípade nezaškodí, ak si odpredu poistíte niekoľko vecí. Napríklad také teoretické meškanie vášho lietadla alebo následného spoju. Ak totiž strávite na cestách dlhší čas, ako bolo pôvodne plánované, máte nárok na finančné odškodnenie.
 
Ak bude váš let meškať viac ako tri hodiny, máte nárok na odškodné až vo výške šesťsto eur. Bola by teda veľká škoda, niečo také nevyužiť. Každá koruna navyše je dobrá a navyše ak vám meškanie lietadla spôsobilo reálne komplikácie, tak prečo nezískať aspoň nejakú náplasť, však?

Dievča s kufrom na kolieskach kráča ku letisku.jpg

Aby ste mali nárok na finančnú kompenzáciu, musí byť splnených niekoľko podmienok. Predpokladajme, že drvivé percento cestujúcich leteckou dopravou nemá vyštudovanú právnickú fakultu, je dosť obtiažne takúto situáciu riešiť na vlastnú päsť. Práve preto existuje viacero spoločností, ktoré všetko vyriešia za vás. výhodou je najmä to, že im zaplatíte až potom, keď sa kompenzáciu podarí stopercentne vybaviť. Daná firma si z konečnej sumy strhne províziu a zvyšok peňazí poputuje na váš účet. Jednoducho pohodlné a taktiež výhodné.

Muž s batožinou čaká v letiskovej hale pri okne.jpg
 
Ak chcete mať istotu už dopredu, môžete využiť možnosť sledovania letu. Firma, ktorá sa venuje vybavovaniu kompenzácií, bude o vašej ceste vedieť a ak by došlo k tomu, že vám z dôvodu meškania vznikol nárok na odškodnenie, budete ihneď informovaní sms správou. Takto si nemusíte lámať  hlavu tým, či máte kompenzáciu začať riešiť a či na ňu máte vôbec nejaký nárok. Túto službu môžete využiť pri všetkých letoch, ktoré spadajú pod regulácie Európskej únie. Finančnú náhradu si totiž môžete uplatňovať len na takéto lety.
Ak si necháte svoj let sledovať, nemusíte sa obávať toho, že sa k niečomu zaväzujete. Pokiaľ by ste sa dozvedeli, že máte nárok na odškodné, je len na vás ako budete postupovať ďalej. To znamená, že si môžete vybrať spoločnosť podľa seba alebo situáciu pokojne i neriešiť vôbec.

Ohodnoťte příspěvek