Niekedy na to, aby sme spravili zmenu, zmenili svoj image alebo boli jednoducho originálni netreba skutočne veľa. Toto napríklad platí aj pri účesoch. Určite sa vám už veľa stalo, že ste boli takpovediac znudení zo svojich vlasov. Mali ste pocit, že tento strih, ktorý máte na hlave, máte už hádam aj storočia. Stále vyzeráte rovnako, každý deň sa zobúdzate s tým istým účesom a vaše vlasy vás už jednoducho prestávajú baviť.

zrzka.jpg

V takýchto prípadoch si mnohé z nás povedia že už stačí, a rozhodnú sa dať ostrihať. Ak však ste si nechávali narásť dlhé, krásne vlasy a potom raz, z ničoho nič si ich dáte impulzívne ostrihať, je viac ako pravdepodobné, že to o pár dní, možno týždňov trpko oľutujete a vaše krásne vlasy vám začnú chýbať. Namiesto toho, aby ste hneď siahli po nožniciach, skúste radšej zvoliť inú alternatívu.

  • Účesy od výmyslu sveta– Ak vás vaše stále rovnaké, obyčajné vlasy už nudia, skúste si venovať hodinku za počítačom, a nájdite si účesy, ktoré sú vám sympatické. Nemusí ísť o nič komplikované, ak však máte s vašimi vlasmi viac trpezlivosti a trúfate si, môžete skúsiť aj komplikovanejší a náročnejší účes.

holčička.jpg

  • Pomôžte si – dokonalý účes vám nebude držať len tak, sám od seba. Nie len v prípade účesov, ale ak napríklad nemáte na nejaký špeciálny účes čas, alebo náladu, skúste začať používať sponky, štipce, čelenky, gumičky a podobné vlasové doplnky, ktoré nie len dobre vyzerajú, ale spĺňajú aj svoju funkciu.
  • Vlasové ozdoby – okrem sponiek, gumičiek a štipcov, ak nemáte náladu na klasické varianty týchto pomôcok, môžete skúsiť aj ozdoby iného druhu. V obchodoch zoženiete milión druhov gumičiek, ktoré nemajú len obyčajnú, funkčnú úlohu, ale vo vlasoch sa vám ukážu aj ako krásna ozdôbka. Siahnuť môžete aj po rôznych, napríklad kvetovaných alebo látkových čelenkách či šatkách do vlasov.