Je samozrejmosťou, aby bol náš systém plnohodnotne zabezpečený, no dám Vám určitú radu. Ak zrejme používate antivírusový softvér, napríklad Avira, 360 total Security, Avast alebo iný, niekedy ich zrejme musíme aj deaktivovať. Nie je to 100 % bezpečné, no nemáme na výber!
modrá čísla
Možno ste sa s tým stretli i Vy, alebo sa s tým stretávate i doteraz. Ak som si z internetu stiahol nejaký softvér v podobe počítačovej hry, skoro žiadna mi nešla spustiť. Vraj v nej chýbali niektoré dôležité súbory. Lenže oni nechýbali, antivírus mi ich zablokoval a hodil do karantény bez môjho vedomia. Tieto súbory sa potom nemohli nainštalovať a ani spustiť. Práve preto sa mi skoro žiadna počítačová hra či iný softvér nenainštalovali správne. Teda odvtedy pred inštaláciou antivírus deaktivujem a až potom inštalujem. Nie je to síce úplne bezpečné, no zatiaľ mi to len pomohlo a stiahnutý softvér a hry konečne fungujú. V pohode stačí deaktivovať iba Váš antivírus. Stačí kliknúť na Váš antivírus a zvoliť možnosť deaktivovať alebo skrátka nachvíľu zvoliť možnosť, kedy bude neaktívny. Po inštalácii ho však opäť aktivujme!
bílý nápis

Teda osobne mám skúsenosť, kedy antivírusový softvér brzdil moju činnosť. Bolo to v prípade, kedy som skúsil použiť platenú verziu NOD 32. Ako vravím, mal som platenú verziu, no bol som ako v pasci. Akonáhle som ho aktivoval, stále si vyžadoval moju pozornosť, stále pracoval, stále sa spúšťal a stále potreboval robiť rôzne aktivity. Nebolo by také hrozné, keby som následkom tohto antivírusu potom nemal spomalený počítač. Veď akonáhle som svoj počítač spustil, v popredí bola otravná práca tohto softvéru NOD 32 a ako vravím, pýtalo si to obrovskú záťaž môjho hardvéru. Teda nemohol som robiť skoro nič, iba sledovať prácu tohto programu a čakať, čakať, čakať a ostatné veci mi skoro ani nešli spustiť. Ja predsa počítač nechcem iba na to, aby som obdivoval NOD 32.
•        Tento softvér som pri najbližšej príležitosti zrušil a dodnes používam hacknutý 360 Total Security, ktorý som si stiahol. Neobmedzuje ma, neplatím za neho nič a navyše si myslím ,že je veľmi spoľahlivý. Zatiaľ ma ochránil pred každým vírusom a dokonca zrýchľuje môj počítač a môže nájsť i vymazať staré nepoužívané súbory, ktoré iba zaberajú miesto a zbytočne spomaľujú.