Hľadáte ideálny matrac za rozumnú cenu? Nie je to nemožné. Predajne dnes ponúkajú nesmierne širokú ponuku rôznych typov produktov. Medzi nimi nájdete aj penové matrace za nízku cenu, no vo vysokej kvalite.

Muž spiaci na posteli
 
Penové sú lacné a kvalitné
 
Najlacnejšie matrace segum.sk na trhu sú práve tie penové. Nejedná sa o to, že sú vyrobené z nekvalitných materiálov. Polyuretánová pena, ktorá sa používa na ich vyplnenie je totiž veľmi dobre dostupným a zároveň cenovo nenáročným materiálom. Na druhej strane má mnohé pozitívne vlastnosti. Samozrejme, že sa nájde aj niekoľko mínusov. Ak si však vezmete do úvahy životnosť matracu a pohodlie, ktoré vám poskytuje v pomere k cene, tieto drobné negatíva sa mu dajú odpustiť.
 
Nič nie je dokonalé
 
Najprv sa pozrime na spomínané mínusy. Nie je ich veľa a taktiež nejde o nič, čo by výrazným spôsobom užívateľovi prekážalo. Prvou nevýhodou je, že kúsky z príliš mäkkej peny, majú o čosi nižšiu životnosť. Nehovoríme však o tom, že vám doslúžia po roku. Jednoducho iba nevydržia dvadsať rokov. Klasický matrac z peny nižšej hustoty, môžete používať približne šesť až osem rokov. Druhým mínusom je nižšia vzdušnosť tohto materiálu. Ak teda trpíte alergiou, nemusí ísť o najlepšiu voľbu. V tom prípade vám obyčajný matrac, ale nebude stačiť vo všeobecnosti.

žena rozhazující knihy na posteli
 
Tak a teraz k plusom
 
Pena má nepochybne omnoho viac výhod. Prvou je to, že sa na nej nesmierne pohodlne spí. Matrac sa dokáže prispôsobiť vášmu telu a zároveň naňho vytvára len minimálny protitlak. V prípade kúskov vyrobených z hustejšej, teda z tvrdšej peny, nemusíte riešiť ani kratšiu životnosť. Tieto matrace vydržia rovnako dlho ako akékoľvek iné. Navyše tvrdšia pena poskytuje dokonalý komfort aj pre tých, ktorí vyslovene trpia bolesťami chrbtice, alebo celého pohybového aparátu.
Nepochybným plusom je aj dobrá skladovateľnosť. Tieto matrace totiž môžete pokojne prehýbať a stláčať. Upratovanie, alebo samotné prenášanie je teda veľmi jednoduché.