Udržať alebo vôbec dosiahnuť v známych internetových vyhľadávačoch (napr. Google, Seznam, Bing, Yahoo) úctivú pozíciu pri dnešnej širokej konkurencii ostatných webov, pôsobí ako ťažko naplniteľný cieľ. Navyše ak zoberieme do úvahy, že aktívnych je cca 150 – 2000 tisíc „len“ slovenských domén. Konkurencia a skrátka pôsobí až príliš mocným dojmom, ale žiaden strach. Z týchto dôvodov existuje niekoľko firiem, ktoré sa zaoberajú SEO, respektíve optimalizáciou stránok pre vyhľadávače. Pokiaľ sa tak vašej stránky chopí seo expert, návštevnosť a následný zisk pravidelných záujemcov o daný web jedine porastie

.logo seo.jpg

Optimalizácia vášho webu môže zahŕnať úpravu, tvorbu a prezentáciu stránky s jediným cieľom- Dostať ju na najvyššie možné miesto vo výsledkoch hľadania, čím vzniká vysoká pravdepodobnosť, že bežní užívatelia internetových vyhľadávačov kliknú práve na váš web a začnú prehľadávať jeho obsah.  Tým zároveň vzniká vyššia pravdepodobnosť, že na vašej stránke vytvoria objednávky, užívateľský účet, kliknú na reklamy alebo skrátka vykonajú požadované činnosti, ktoré daný web ponúka.
Služby SEO však nevyužívajú obmedzené nástroje, pod umiestnenie webu na popredných priečkach a hlavne pod jeho návštevnosť sa totiž podpisujú mnohé on-page, ako aj off-page faktory, na ktoré musí kvalitná a efektívna SEO klásť špeciálny dôraz.

seo marketing.jpg

V dnešnom zastúpení obrovského množstva webov sa kompletná SEO prakticky stáva nutnosťou v prípade, ak chcete, aby bol váš web pravidelne navštevovaný a aktívny vo vyhľadávačoch. To sa dá vlastne najefektívnejšie docieliť jedine držaním jeho najvyššej možnej priečky.
Algoritmus známych vyhľadávačov k poradiu nájdených relevantných výsledkov vyhodnocuje okolo 200 rôznych interných a externých faktorov, ktoré sa podpisujú pod umiestnené poradie konkrétnej stránky.
Dôležitý sa tak stáva naozaj každý detail a každá pozitívna zmena stránky môže značiť jej skok na vyššiu pozíciu.

Kvalitná SEO je pre úspech webu v dnešnej dobe potrebným základom
4 (80%)2