Ako som už spomínala v úvode, na stredných školách obchodu a služieb a obchodných akadémiách sa naučíte mnoho vedomostí. Okrem iného aj to, čo je všetko potrebné na založenie firmy, podniku alebo živnosti. Takéto vedomosti sú veľmi užitočné v každodennom živote, pretože na Slovensku podniká dosť značná časť populácie. A všetci títo ľudia si potrebovali, potrebujú alebo budú potrebovať vybaviť všetky dokumenty týkajúce sa ich podnikania. Svojho podnikateľského sna.

budova

Ako to funguje?

Tí, ktorí vyštudovali stredné odborné školy obchodu a služieb alebo obchodné akadémie (možno aj hotelové, ale to si nie som istá), by si tieto dokumenty mali schopní vybaviť samy. Štyri roky sa totiž o tom učia na rôznych predmetoch. Samozrejme, nielen o tom, ale je to dosť veľká časť učiva. Isto však záleží aj od toho ako sa daní žiaci poctivo učili. Keď sa to napríklad len bifľovali, tak tiež z toho moc vedieť nebudú. Najlepšie učenie je učenie spojené s praxou.
No a pre druhú časť populácie, ktorá si to nevie sama vybaviť, tu nastáva problém. Niektorí sú schopní si všetko potrebné naštudovať z internetu, ďalší sa poradia so známymi a ostatní si nevedia poradiť, čo ďalej. A práve toto ich môže odradiť od ich celoživotného sna podnikať. To ich však nesmie zastaviť! Pretože nikdy sa netreba vzdávať a treba sa začať snažiť. Nasledujte svoje sny. Žite svoje sny, pretože nič na svete nie je krajšie ako nasledovať svoje sny.

firma

Kde ju nájdem?

A na tento problém má riešenie Firmáreň. Sídli v Bratislave na Trnavskom mýte na ulici Miletičova vedľa budovy štatistického úradu Slovenskej republiky na siedmom poschodí. Nie je ťažké ju nájsť. Táto spoločnosť vybaví všetku potrebnú dokumentáciu za vás. Nikdy to nebolo jednoduchšie si založiť vlastnú spoločnosť alebo živnosť. Zverte sa do rúk tých najlepších. Neoľutujete.