Pochmúrne bývanie je asi to najhoršie, čo vás môže zastihnúť, keď sa nasťahujete. Pravda, ak ste nezískali s pekným bytom aj nepríjemných susedov. Ale to je už iná záležitosť. My by sme vám v tomto článku radšej chceli predstaviť všetky možné spôsoby, akým by ste si dokázali svoj byt a miestnosti bez okien dokonale rozjasniť! Ani jeden z týchto trikov totiž vôbec nie je náročný a môžete si byť istý, že skutočne fungujú. Zapôsobia nie len na vás, ale aj na vašich známych a možno aj oni sa rozhodnú, že si takto jednoducho rozjasnia svoje príbytky. Tak teda poďme na to!
Jednou zo skvelých možností, ako docieliť dobrý a príťažlivý vzhľad izieb, je zvolenie jej farebnosti. V tomto prípade by ste totiž rozhodne mali zvoliť svetlé odtiene farieb. Ak vás trápi problém takýchto izieb, nikdy si nevyberajte tmavé farby. Zvoľte skôr bielu, béžovú alebo svetlú oranžovú. Výsledok vás určite prekvapí.

spálňa.jpg

Ďalším veľmi dôležitým aspektom je výber toho správneho osvetlenia. Nemali by ste si vyberať klasické závesné lustre, pretože tie často iba miestnosť zmenšia a neosvetlia ju dobre. V tomto prípade sa skúste informovať v rôznych obchodoch a nechajte si poradiť. Radšej by ste si ale mali vybrať stojace lampy alebo bodové svetlá, pretože tieto typy urobia z tejto pochmúrnej miestnosti jasnejší a krajší priestor.
No a v neposlednom rade by ste sa mali pokúsiť o nenásilné a príjemné vytvorenie kontrastov. Ak chcete mať farebné steny v obývačke alebo na nich máte rôzne farebné vzory, pokúste sa vytvoriť kontrasty a to veľmi jednoduchým spôsobom. Kombinujte tmavé akcenty so svetlými tónmi, čo v praxi bude znamenať, že ak má váš nábytok tmavé telo, zvýraznite ho svetlejším čalúnením.

vstupná hala.jpg

Tieto tri veľmi jednoduché a finančne nenáročné spôsoby vám zaručia, že vaše bývanie sa zmení na nepoznanie. Sami sme to vyskúšali a všetko to môžeme iba odporučiť. Veď predsa každý z nás sa chce u seba doma cítiť čo najlepšie a ak aj vás trápi práve takýto problém, nevidíme dôvod, prečo by ste si s ním nemohli poradiť. Tak sa teda do toho pustite!