Niekto potrebuje doslova nakopnúť na zmenu a niekomu stačí len malý impulz na to, aby sa jeho život zmenil. Zmena však nemusí byť len k lepšiemu, ale môže znamenať aj negatívnu zmenu, ktorá zmení človeka na nepoznanie k horšiemu. Každému z nás sa dejú v živote zmeny, preto je táto téma nevyčerpateľnou studnicou slov, viet a podobných útvarov…

zeměkoule

Život je zmena. To sa hovorieva často, ale mnohí to tak úplne nemyslia. Prajú si zmenu, ale nevedia sa k nej odhodlať. Dnes už je toľko veľa možností na inšpiráciu, že to asi prekypuje internetom a napriek tomu nie sme všetci motivované k zmene. Veď sa len pozrime okolo seba – málokto sa odhodlá k životnej zmene, že bude navždy chudí alebo, že prestane fajčiť, či prestane používať plastové výrobky. Nie je to jednoduché, ale možné to je.

Ako sa teda namotivovať správne?

  1. Treba sa obklopiť tými správnymi ľuďmi, ktorí danú zmenu v živote už zvládli alebo sa na ňu tiež podujali a chystajú sa ju zvládnuť. Nič nie je lepšie ako bojovať spolu  s niekým, s ktorým si môžete vymeniť rady, triky a tipy na zvládnutie všetkých možných situácii.
  2. Keď sa raz rozhodnete, že chcete zmenu nečakajte na správny okamih, ale začnite ju vykonávať hneď a zaraz. Čakanie na ten správny čas vám môže narobiť poriadne problémy v tom, že nakoniec danú zmenu ani neuskutočníte. S diétou sa tiež väčšinou čaká na pondelok, začiatok mesiaca alebo podobné míľniky, ale najlepšie je začať hneď. To si potom zmenu ani poriadne neuvedomíte a až v tom budete. Keď tomu venujete čo i len jeden deň, tak vám bude ľúto prestať.

čas
Verím, že sa vám podarí uskutočniť vo svojom živote všetky možné zmeny, ktoré si naplánujete. Ale pozor nie na kvantitu sa dívajte, ale na kvalitu. Aby tie zmeny boli pre vás posunutím vpred a nie vzad a dotiahnite ich do úspešného konca. Život sa vám odvďačí.